مقایسه ب‌ام‌و X3 تازه و مرسدس GLC + تصویر و مشخصات

برای فهمیدن این مسئله ما مقایسه تصویری ساده‌ای بین نسل G01 این خودرو و رقیب اصلی یعنی مرسدس GLC کلاس داشته‌ایم.

مرسدس GLC فروش دیوانه‌واری داشته و خریداران شاسی بلندهای لوکس کوچک این خودرو را واقعاً دوست دارند. سواری این خودرو خوب بوده و راحتی بالایی دارد و مهم‌تر از همه اینکه وسیله نقلیه ای شیک است.

از نمای بیرونی ب‌ام‌و X3 تازه عضلانی‌تر به ذهن خطور میکند. GLC بطور کلیً دلچسب و بالغ بوده با اینحال X3 عضله‌های خود را به نمایش می‌گذارد. این خودرو گیراتر بوده و خط شانه غالب‌تری دارد و در کل خشن‌تر نشان می‌دهد. با این وجود واژه خشن یقیناً خیلی خوب تعریف یک کراس اوور لوکس نخواهد بود. اینکه بگوییم نسل تازه X3 خوش تیپ‌تر است به خواست فردی بازمی‌گردد.

صادقانه بگوییم که نمی‌توانیم تصمیم بگیریم که کدام خودرو را بیشتر دوست داشته باشیم. این احساس عجیبی است. هر دو خودرو بسیار دارای اختلاف هستند با اینحال انتخاب بین آن‌ها بسیار سخت است. حدس می‌زنیم اگر سنی از شما قبلی و در جستجوی تجمل باشید بنز را انتخاب می‌کنید و اگر دوست دارید کمی خشن‌تر باشید و سبک زندگی اکتیو‌تری دارید بیمر را به خانه ببرید.

همین جریان در کابین نیز باقی ست. در شرایطی که ب‌ام‌و تلاش خود را روی لوکس‌تر کردن X3 تازه درمقایسه با نسل قبلی کرده با اینحال مطمئن نیستیم که کابین آن به اندازه GLC لوکس باشد. به ذهن خطور میکند مرسدس از ژن‌های پرچم‌دار S کلاس به کابین این خودرو تزریق کرده است. با این وجود برای وسیله نقلیه ای اسپورت و کاربردی، GLC کمی خارج از قاعده شمرده می‌شود. این یک خودروی بلندقامت لوکس‌تر است.

ب‌ام‌و X3 واقعاً کاربری بالاتری دارد یا حداقل ظاهر امر این را نشان می‌دهد. نسل تازه این خودرو خوش‌چهره‌تر از قبل بوده و از لحاظ ما کراس اوور جذابی شمرده می‌شود. آیا زیباتر از مرسدس GLC است؟ مطمئن نیستیم با اینحال فکر می‌کنیم که این مسئله بطور کلیً به خواست فرد مرتبط می‌شود چونکه این دو خودرو بسیار دارای اختلاف هستند. اگر اولویت اول تجمل و اشرافیت است به اشتوتگارت بروید با اینحال اگر در جستجوی عضلات فراوان هستید راه خود را به مونیخ کج کنید!

منبع :پدال

منبع

دسته‌بندی‌ها: مقایسه خودرو

برچسب‌ها: ,,,,,