مقایسه برلیانس H320 با پژو ۲۰۷i ؟

برلیانس H320 بخریم یا پژو ۲۰۷i ؟

مقایسه بین خودرو بدون توجه به نیاز خریدار کار اشتباهی است. ممکن است وسیله نقلیه ای که برای شما خوب است، برای دیگران اصلا خوب نیست. در این بخش سعی شده است که با بهره برداری از معلومات فنی، خودروی مورد نظر شما معرفی شود.

به نوشته کارستان با استناد به گفته ایران‌جیب: پژو ۲۰۷آی به دلیل چالاکی و قابلیت های دینامیکی بالا، مصرف سوخت پایین، هزینه خوب، بهره برداری از موتور با قدرت بالا و مطابقت با استانداردهای روز اروپا از شهرت مخصوصی چه به اشتراک جوانان و چه به اشتراک خانواده ها در سطح جهان دارا شده است. پژو ۲۰۷آی با ظاهری چالاک و استایلی دلچسب و نمای داخلی شکیل، احساس آرامش و وقار مخصوصی را به سرنشینان خویش می دهد. در دیزاین و تولید پژو ۲۰۷آی از بروزترین دستاوردهای فنی و مهندسی دنیا استفاده شده است. ۲۰۷آی با استناد به نوع جاده های کشور، نوع سوخت موجود درکشور و آب و هوای جاهای مختلف ایران، متناسب سازی شده و با این موارد بطور کلیً همخوانی دارد. مصرف سوخت پائین موتور TU5 همراه با قدرت موتور بالای آن از نمونه مزایای ۲۰۷آی است. شبکه گسترده فروش و خدمات بعد از فروش ایران خودرو، کیفیت ۲۰۷آی را تضمین می کند. تداوم و عمر بالای قطعات خودرو می تواند در کاهش هزینه های نگهداری ۲۰۷آی بسیار موثر باشد.

برلیانس H320 بخریم یا پژو 207i

پژو ۲۰۷ تازه در نمای ظاهری، چراغ های جلو و عقب، آیینه های جانبی درمقایسه با مدلی قبلی خود تغییر کرده است. به علاوه از طرف دیگر این خودرو حاوی تجهیزاتی مانند مانیتور، پخش DVD، بلوتوث، کروز کنترل و کنترل سیستم صوتی از روی فرمان است.

برلیانس H320 نمونه هاچ بک کالا H330 است که در پارس خودرو تولید می شود. این کالا به دلیل ظاهری جوان پسند و قابلیت ها و ابزارهای خوب ایمنی و رفاهی می تواند گزینه خوب برای قشر جوان شمرده شود. به علاوه از طرف دیگر کسب استاندارد آلایندگی یورو ۵ برای این کالا نمایش دهنده سازگاری خوب آن با طبیعت است.

اگر بخواهیم جمع بندی کنیم کلاس هاچ بک در تمامی دنیا با اسم یک کلاس اسپرت، ویژه جوانان و خانواده های جوان است. با استناد به این خبر کمپانی پارس خودرو از گروه سایپا، زیبایی، پویایی، اسپرت و جوان پسند بودن، راحتی و کیفیت را در بروزترین کالا خود یعنی هاچ بک برلیانس H320  به روش یک جا به مارکت معرفی کرده است. به نوشته پایگاه خبری تحلیلی «خبرماشین»، این کالا غیر از خصوصیات مشترک خودروهای کلاس هاچ بک با دارا بودن محیط داخلی و محیط صندوق بار بزرگ تر درمقایسه با هاچ بک های حال حاضر مارکت و قابل مقایسه با خودروهای سدان، مورد پسند خانواده ها نیز می باشد و نیازهای یک خانواده متوسط را به خوبی برطرف می کند.

خودروی ۲۰۷ خصوصیت هایی دارد که درمقایسه با برلیانس بهتری پیدا می کند. کیفیت تولید قطعات داخلی خودرو یکی از این موارد است. بدین شکل اگر انسان محتاطی هستید باید بگوییم که پژو ۲۰۷ گزینه بهتری است. قطع سیستم انتقال بنزین لحظه تصادف و سیستم ترمزکمکی eba و اکتیو شدن فلاشرها لحظه ترمز شدید باعث شده است که این خودرو در قسمت ایمنی نمره قابل قبولی دریافت کند. به دلیل تشابه فنی فراوان پژو ۲۰۷ با پژو ۲۰۶ قطعات این خودرو به وفور در مارکت یافت می شود. از این جهت به لحاظ تامین قطعات، ۲۰۷ گزینه مناسبی است. مارکت فروش دست دوم این خودرو و نزول هزینه کم در لحظه فروش ۲۰۷ آی خصوصیت های دیگر این خودرو درمقایسه با برلیانس H320 است.

با اینحال برلیانس نیز خصوصیت هایی دارد که آن را برتر می نماید. نرمی سیستم فرمان و بخش جذب ضربات مشخصه دیگر این خودرو است. خلاصه اینکه نرمی این خودرو دلیل می شود که لذت رانندگی را دوچندان کند. به نوشته پایگاه خبری تحلیلی «خبرماشین»، به علاوه از طرف دیگر سانروف که این ایام بسیار مورد توجه اقشار مختلف جامعه است خصوصیت دیگر این خودرو درمقایسه با پژو ۲۰۷ آی است.

پژو ۲۰۷ آی با هزینه ۴۴ میلیون تومان و برلیانس H320 دنده ای با هزینه ۴۷ میلیون تومان در مارکت خرید و فروش می شود. به علاوه از طرف دیگر هزینه برلیانس H320 اتوماتیک نیز ۵۲ میلیون تومان است.

 

پژو ۲۰۷i

برلیانس H320

پیشرانه

TU5

بنزینی – خطی

گیربکس

۵ دنده دستی

۵ سرعته دستی

حجم موتور

۱۵۸۷ سی سی

۱۴۹۸ سی سی

سیلندر

۴ سیلندر

۴ سیلندر

تعداد سوپاپ

۱۶ سوپاپ

۱۶ سوپاپ

اسب بخار

۱۰۵ اسب بخار در ۵۸۰۰ دور در دقیقه

۱۰۳ اسب بخار در ۵۸۰۰ دور بر دقیقه

گریز از مرکز

۱۴۲ نیوتن متر در ۴۰۰۰ دور در دقیقه

۱۳۸ نیوتون متر در ۳۸۰۰ دور بر دقیقه

طول

۳۹۰۰ میلی متر

۴۲۱۰ میلی متر

عرض

۱۶۸۰ میلی متر

۱۷۵۸ میلی متر

ارتفاع

۱۴۶۸ میلی متر

۱۴۶۰ میلی متر

وزن

۱۰۵۴ کیلوگرم

۱۲۲۵ کیلوگرم

مصرف سوخت

۶.۶ لیتر

۶.۴

ظرفیت مخزن

 ۵۰ لیتر

 ۵۵ لیتر

استاندارد محیط زیست

یورو ۴

یورو ۵

کیسه های هوا

جلو، راننده و سرنشین

جلو، راننده و سرنشین

ترمز

جلو: دیسکی با سیستم خنک شونده

عقب: دیسکی توپر

جلو: دیسکی تهویه شونده

عقب: دیسکی

ابزارهای ایمنی و رفاهی

سیستم ترمز ضد قفل (ABS و EBD ‌وEBA)، فرمان هیدرولیک، سیستم تهویه اتوماتیک، سیستم مالتی مدیا با نمایشگر ۷ اینچی لمسی ، سیستم رهیاب، دی وی دی، پورت USB ، بلندگو درهای جلو و عقب ، تیوتر صوتی جلو ، فرمان MFC، چراغ مه شکن جلو و عقب,توانایی تنظیم ارتفاع نور چراغ جلو از داخل خودرو ، چراغ تازه عقب ، چراغ جلو تجهیز به چراغ روز، آینه های جانبی راهنما دار ،آینه های جانبی برقی هم رنگ بدنه، شیشه بالابر برقی درهای جلو و عقب، ایموبیلایزر, قفل مرکزی با ریموت ، کمربندهای ایمنی سرنشینان جلو ۳ نقطه ای با قابلیت تنظیم ارتفاع،کمربند سرنشینان عقب ۳ نقطه ای ،صندلی عقب تجهیز به ایزوفیکس ، سنسور دنده عقب ،دوربین دنده عقب، موبایل هنذفری،کروز کنترل

ترمز  ABS+EBD، تهویه مطبوع، سانروف برقی، سنسور دنده عقب، بسته شدن پنجره با ریموت کنترل، توانایی تنظیم صندلی راننده در ۸ جهت بهمراه تنظیم گودی کمر، توانایی تنظیم آینه های جانبی، شیشه بالابر برقی(شیشه های جلو و عقب)، قفل مرکزری بهمراه کنترل از راه دور، سیستم صوتی (رادیو، mp3 ، ورودی USB + 6 بلندگو و ورودی  ابزارهای  جانبی)، سیستم تاشو برای صندلی عقب ، تنظیم ارتفاع نور چراغ جلو، چراغ مه شکن جلو، میله ضربه گیر درهای جانبی، میله فرمان جمع شونده (مستهلک کننده ضربه)، قفل اتوماتیک درها لحظه رسیدن سرعت به km/h20، باز شدن اتوماتیک دربها لحظه تصادف، سیستم ضد سرقت موتور (ایموبلایزر ای سی یو)، سیستم اخطار روشن بودن چراغ، صندلی عقب با قابلیت خدمات رسانی ایزوفیکس( صندلی کودک)، یادآوری صوتی باز بودن کمربند ایمنی، سیستم الکترو مغناطیسی بازکردن درب صندوق عفب

هزینه

۴۴ میلیون تومان

۴۷ میلیون تومان

منبع

دسته‌بندی‌ها: مقایسه خودرو

برچسب‌ها: ,,,,,,,,,,,