مقایسه برلیانس H220 با ساندرو + هزینه و ویژگیهای تکنیکی

برلیانس به‌صرفه‌تر است یا ساندرو؟

خودروی ساندرو B90 وسیله نقلیه ای است که مدت فراوانی نمیگذرد که به وسیله گروه سایپا وارد مارکت ایران شده است و شهرت نسبی بسیاری یافته است. این خودرو به گفته سایپا هاچ‌بک مدرنی است با دیزاین دلپذیر که هر دو خصوصیت استحکام و رانندگی پویا را دارد. سود‌گیری از تازه ترین استانداردهای ایمنی اروپا، محیط داخلی خوب و محفظه بار جادار از مشخصه‌های بارز این کالا است.

رنو ساندرو و برلیانس دو خودروی هاچ‌بک محبوبی هستند که مدت فراوانی نمیگذرد که وارد مارکت خرید و فروش خودرو ایران شده‌اند و شهرت مخصوصی به دست آورده‌اند. همین شهرت منجر شده است تا تولیدکننده هزینه این دو خودرو را نبردی کنند. رنج هزینه ای این دو خودرو از ۴۰ میلیون تومان تا ۵۹ میلیون تومان متغیر است. پیشتر این بخش از سری مقالات خودرو مالی سازمان تصمیم گرفته ایم مورد بررسی قرار دهیم که ساندرو یا برلیانس، کدام به صرفه تر است؟

رنو ساندرو

حداکثر سرعت در این خودروها اختلاف اندکی دارد، برلیانس H220 صد و هشتاد کیلومتر بر ساعت، سرعت دارد در شرایطی که نهایت رنو ساندرو اتوماتیک صد و هفتاد کیلومتر بر ساعت است.

برلیانس
تی و ساندرو دستی، جعبه‌دنده ۵ سرعته دیزاین شده است. در شرایطی که ساندرو اتوماتیک جعبه‌دنده ۴ سرعته دارد و برلیانس H220 جعبه‌دنده ۶ سرعته دارد.
ساندرو

با همین مقایسه کوتاه و مختصر معلوم شد که برلیانس از جهت قابلیت ها بهتر از ساندرو است. در عرصه هزینه ای هم همان‌طور که ادامه خواهیم گفت، هزینه برلیانس از ساندرو پایین‌تر است.

برلیانس

هزینه برلیانس H220 دنده‌ای که پایین‌ترین هزینه را دارد، در مارکت ۴۰.۲۰۰.۰۰۰ میلیون تومان است، در شرایطی که این هزینه در کارخانه ۳۸.۹۵۰.۰۰۰ میلیون تومان است. هزینه برلیانس H330 اتوماتیک در مارکت ۵۶.۳۰۰.۰۰۰ میلیون تومان است و در کارخانه ۵۴.۲۳۳.۰۰۰ میلیون تومان است. این نوع برلیانس بالاترین هزینه را دارد.

برلیانس H330 اتوماتیک

هزینه ساندرو دنده‌ای ۴۶.۹۰۰.۰۰۰ میلیون تومان در مارکت است و در کارخانه این خودرو هزینه ۴۳.۰۶۳.۰۰۰ میلیون تومان است. در بیشترین حالت هزینه ساندرو استپ وی اتوماتیک در مارکت ۵۹.۷۰۰.۰۰۰ میلیون تومان است و این هزینه در مارکت ۵۲.۵۵۰.۰۰۰ میلیون تومان است.

منبع

دسته‌بندی‌ها: مقایسه خودرو

برچسب‌ها: ,,,,,,,,,,,,,,