معرفی ورژن‌ تازه بی ام و M240i + تصویر و مشخصات

نسل تازه سری ۲ از تولیدات بی‌ام‌و، چند روز قبل معرفی شد و اکنون، ورژن‌ی تکمیل شده‌ی آن به وسیله دپارتمان M تکمیل‌‌ی فروش شده است تا یکی از سریع‌ترین خودروهای کامپکت جهان باشد.

اسم کامل این خودرو، M240i M Performance Edition است و تولید آن محدود به ۷۵۰ ابزار و صرفا با رنگ‌ بدنه‌ی سفید آلپاین خواهد بود. در شرایطی که نمونه استاندارد بی‌ام‌و سری ۲، قدرت قابل قبولی دارد و ورژن‌ی M240i، علاقه‌مندان خودروهای اسپرت کوچک را بطور کلی راضی می‌کند؛ با اینحال این نمونه‌ی تازه برای هواداران سرسخت بی‌ام‌و، جذابیت بیشتری خواهد داشت.

مدیران دپارتمان M اعتقاد دارند که نمونه M پرفورمنس از M240، حس تهاجمی در یک خودروی کامپکت کوپه را تکمیل می‌کند. این خودرو با نیروی محرکه ۶ سیلندر خطی به حجم ۳ لیتر معرفی می‌شود که قدرت ۳۴۵ اسب بخار و گریز از مرکز ۴۶۵ نیوتن‌متر ممکن می‌کند. جعبه‌دنده‌ی ۶ سرعته‌ی دستی یا ۸ سرعته‌ی اتوماتیک برای این ورژن از M240 قابل سفارش خواهد؛ ضمن اینکه سیستم دو دیفرانسیل هوشمند xDrive هم در فهرست آپشن‌های آن می باشد. بی‌ام‌و مدعی شده است که M240 برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت، تنها ۴.۴ ثانیه لحظه ضروری دارد؛ در شرایطی که نهایت سرعت آن به ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت محدود شده است.

BMW-M240i_Coupe-2018

نیروی محرکه این خودرو تفاوتی با M240 استاندارد ندارد؛ با اینحال به خاطر کاهش وزن و کیت‌ بدنه‌ی ویژه، شتاب بهتری معرفی می‌کند. بخش‌هایی از بدنه شامل آینه‌های بغل، دیفیوزر عقب، رکاب‌ها، سپر و حتی قسمت بیرونی سیستم اگزوز از فیبر کربن ساخته شده‌اند که همراه با رنگ روشن بدنه، ظاهر اسپرت M240 را تکمیل می‌کنند. رینگ‌های این خودرو نیز هماهنگ با کنتراست دیگر اجزاء، با رنگ ترکیبی سفید و خاکستری تیره و سایز ۱۹ اینچ هستند. لاستیک‌های جلو، ۲۲۵ میلی‌متر پهنا و ۳۵ میلی‌متر فاق دارند؛ در شرایطی که لاستیک‌های عقب با پهنای ۲۴۵ میلی‌متر و فاق ۳۰ میلی‌متر توزیع می گردند.

 هزینه نهایی ورژن‌ی M پرفورمنس M240 هنوز واضح نیست؛ با اینحال یقینا ۱۰ تا ۱۵ درصد گران‌تر از M240 استاندارد خواهد بود که برنامه ریزی شده است به هزینه ۵۳ هزار دلار فروخته شود. در چنین شرایطی ست که که ارزان‌ترین ورژن‌ی سری ۲ در سبد تولیدات بی‌ام‌و، ۳۴ هزار دلار هزینه دارد و با کد ۲۳۰i شهرت دارد. این خودرو با نیروی محرکه ۲ لیتری توربوشارژ به قدرت ۲۵۰ اسب بخار و با گریز از مرکز ۳۵۰ نیوتن‌متر معرفی می‌شود که ظرف ۵.۵ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. نمونه استاندارد M240، آستانه‌ی هزینه ۵۳ هزار دلار بهمراه دارد.

پیشتر‌ی این نوشته، تماشاگر‌ی تیزر رسمی معرفی نمونه ۲۰۱۸ از سری ۲ بی‌ام‌و باشید.

دانلود با کیفیت ۳۶۰p   ۷۲۰p   ۱۰۸۰p

منبع

دسته‌بندی‌ها: معرفی خودرو

برچسب‌ها: ,,,,,,,