عرضه شاسی بلند لامبورگینی اروس ۲۰۱۸ +تصویر و مشخصات

لامبورگینی تصمیم گرفته است ورژن‌ای سبک‌تر و قدرتمندتر را با اسم اروس پرفورمانته را با قدرتی بیش از ۷۰۰ اسب بخار عرضه دهد

اروس لامبورگینی ۴ دسامبر یعنی دو هفته دیگر به شکل رسمی عرضه می‌شود. این موضوع در دنیایی که قدبلندهای جهان خودرو پرطرفدار‌تر از کلاسیک‌ها و سدان‌ها شده‌اند قضیه مهمی عرضه می‌شود. از جهت دیگر اروس نخستین کراس‌اوور لامبورگینی شمرده می‌‌شود و این موضوع برای برند بزرگ ایتالیایی‌ها یک اتفاق تاریخی محسوب میشود.

به نوشته “اتومبیل مگزین”، این اتومبیل در نمونه ابتدایی با یک موتور توئین توربوی ۴ لیتری V8 عرضه می‌شود که با تولید گریز از مرکز ۸۴۹ نیوتن‌متر خروجی برابر با ۶۵۰ اسب‌بخار دارد. قدرت تولیدی این خودرو با وسیله نقلیه ای مانند  شورلت کوروت Z06 برابری می‌کند.

موتور این خودرو با یک سامانه انتقال قدرت ۸ سرعته تجهیز می‌شود نیروی حاصل از موتور را به تمامی چرخ‌ها ارسال می کند. از اینرو می‌توان از لفظ “آل ویل درایو”، یا توانایی محرک تمام چرخ از آن اسم برد. سامانه دیفرانسیل مرکزی تورسن و دف‌های قفل شده عقب نیز در این اروس قدبلند دیده می شوند.

http://automan.ir/wp-content/uploads/2017/11/11370__1.jpg

براساس گزارش‌ها اروس بیش از ۱۹۹۵ کیلو وزن دارد و با استناد به این وزن به طرز مضحکی سریع به ذهن خطور میکند. براساس محاسبه تخمین زده شده، این خودرو برای شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر به ۳.۷ ثانیه لحظه نیاز دارد. با این وجود عده ای از آزمایش‌های انجام شده در طول تست‌های انجام شده عدد ۳.۳۵ ثانیه را نیز نشان می‌دهد. خودرو می‌تواند با بیشینه سرعت ۳۰۲ کیلومتر بر ساعت به حرکت خود ادامه دهد. اروس در پیست ناردو سرعتی در سطح اوراکان از خود نمایش داده است.

استفانو دومنیکال (مدیرعامل کمپانی لامبورگینی) مشخصات نیروی محرکه‌ی شاسی ‌بلند لامبورگینی اوروس را مطرح کرد. پیشتر با کلیک همراه باشید.

دومنیکالی گفت: لامبورگینی اوروس ۲۰۱۸ حاوی نیروی محرکه ۸ سیلندر توربو با قدرت ۶۵۰ اسب بخار خواهد بود و نمونه پلاگین هیبریدی آن نیز یک سال بعد از ارائه‌ی رسمی، معرفی می‌گردد.

http://automan.ir/wp-content/uploads/2017/11/11370__3.jpg

این تولیدکننده در سال ۲۰۱۸ هزار ابزار اوروس را خواهد تولید و از سال ۲۰۱۹ نیز تصمیم گرفته است سالانه ۳۵۰۰ ابزار از این شاسی‌ بلند را ارائه کند. دومنیکالی پیشتر اضافه کرد با اینحال اگر تقاضا برای اوروس بیشتر باشد، سرعت تولید این خودرو را نیز گسترش خواهیم داد. احتمالا اوروس تا انتهای سال جاری میلادی در کارخانه‌ی لامبورگینی واقع در سنت آگاتا معرفی می‌گردد. اوروس تازه، اوراکان و آونتادور در همین مکان ساخته خواهند شد.

http://automan.ir/wp-content/uploads/2017/11/11370__4.jpg

این شاسی بلند بر پایه‌ی همان پلتفرم شاسی بلندهای بزرگ گروه فولکس‌ واگن مانند آئودی Q7، بنتلی بنتایگا و نسل بعدی پورشه کاین ساخته خواهد شد. گمانه زنی می شود فروش اوروس از سه ماه دوم سال ۲۰۱۸ در اروپا شروع شود و در سه ماه سوم همان سال نیز به دست خریداران امریکایی برسد.

امکان تولید یک ورژن هیبریدی پلاگین هیبرید از این خودرو می باشد که یقینا یا یک موتور V6 عرضه گردد. از جهت دیگر لامبورگینی تصمیم گرفته است ورژن‌ای سبک‌تر و قدرتمندتر را با اسم اروس پرفورمانته را با قدرتی بیش از ۷۰۰ اسب بخار عرضه دهد.

منبع

دسته‌بندی‌ها: معرفی خودرو