عرضه سدان لوکس جگوار جی ایکس آر (XJR JAGUAR) +هزینه و مشخصات

جگوار xj قدیمی ،جگوار xj 1969 ،هزینه جگوار در ایران ،ویژگیهای تکنیکی جگوار xj ،هزینه جگوار xj در ایران ،مشخصات جگوار xj  ،نمونه تازه سدان لوکس جگوار XJ

ورژن تازه جگوار XJR در نمونه ۲۰۱۸ با اسم تازه XJR575 وارد مارکت خواهد شد؛ وسیله نقلیه ای توانمند که با دارا بودن نیروی محرکه سوپرشارژ ۵ لیتری ۸ سیلندر، توانایی دارد در بازه‌ی ۶۲۵۰ تا ۶۵۰۰ دور بر دقیقه، توانی برابر با ۵۶۷ اسب بخار تولید کند. این پیشرانه بهبودیافته، در دورهای ۳۵۰۰ تا ۴۵۰۰ دور بر دقیقه به گریز از مرکز ۷۰۰ نیوتون‌متر نیز می‌رسد.

جگوار از نمونه‌های ۲۰۱۸ ماشین گران قیمت از مجموعه XJ، با اعمال تغییراتی پرده گشود.

جگوار سری‌ای از بروزرسانی‌ها را برای خودروی پرچم‌دار خود، یعنی مجموعه لوکس XJ برای نمونه سال ۲۰۱۸ پرده گشود. با این اوصاف، تکنولوژی‌های تازه، افزایش دیزاین داخلی و گسترش قدرت و توان پیشرانه در نمونه XJR از اساسی ترین تفاوت جگوار در خودروهای مجموعه XJ به شمار می‌آیند.

ورژن تازه جگوار XJR در نمونه ۲۰۱۸ با اسم تازه XJR575 وارد مارکت خواهد شد؛ وسیله نقلیه ای توانمند که با دارا بودن نیروی محرکه سوپرشارژ ۵ لیتری ۸ سیلندر، توانایی دارد در بازه‌ی ۶۲۵۰ تا ۶۵۰۰ دور بر دقیقه، توانی برابر با ۵۶۷ اسب بخار تولید کند. این پیشرانه بهبودیافته، در دورهای ۳۵۰۰ تا ۴۵۰۰ دور بر دقیقه به گریز از مرکز ۷۰۰ نیوتون‌متر نیز می‌رسد.

نمونه XJR575 با فاصله محوری کوتاهی که در مقایسه با دیگر نمونه‌های XJ دارد، انتقال قوای محرکه را در کمترین لحظه ممکن از روش جعبه‌دنده ۸ سرعته اتوماتیک انجام می‌دهد. حداکثر سرعت این خودرو ۳۰۰ کیلومتر است و در ۴.۲ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

نیروی محرکه سوپرشارژ ۸ سیلندر، روی نمونه‌های بدون پسوند R در مجموعه XJ نیز نصب خواهد شد؛ با اینحال این خودروها حاوی فاصله محوری بلندتری درمقایسه با XJR هستند. توان خروجی این پیشرانه در نمونه‌های XJ، برابر ۵۰۳ اسب بخار به همراه ۶۲۵ نیوتون‌متر گریز از مرکز است. حداکثر سرعت این نمونه‌ها، ۲۵۵ کیلومتر بر ساعت خواهد بود و در ۴.۷ ثانیه، خودرو به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا خواهد کرد.

نمونه‌های XJ با پیشرانه‌های قدیمی نیز ارائه خواهند شد؛ پیشرانه‌های ۳ لیتری ۶ سیلندر توربوشارژ دیزلی و پیشرانه ۳ لیتری سوپرشارژ ۶ سیلندر بنزینی. پیشرانه دیزلی حاوی توان ۲۹۶ اسب بخار است و تنها ۱.۳۵ نیوتون‌متر گریز از مرکز کمتر درمقایسه با نمونه‌ XJR575 تولید می‌کند. در سوی مقابل، پیشرانه ۳ لیتری بنزینی قوی‌تر رفتار می‌کند و با توان خروجی ۳۳۵ اسب بخار و ۴۵۰ نیوتون‌متر گریز از مرکز، از دیگر گزینه‌های قابل خرید در نمونه‌های XJ جگوار برای سال ۲۰۱۸ خواهد بود. هر دو پیشرانه برای نمونه‌های حاوی طول محوری بلند و کوتاه، قابل استفاده خواهند بود.

در نمای بیرونی، نمونه‌های XJ با چراغ‌های جلوی تمام LED به شکل حرف J که در تابش نور خورشید درخشندگی بالایی دارند، بطور کلی قابل تشخیص هستند. در نمونه XJR، جگوار دو رنگ دارای اختلاف و تازه از خانواده رنگ‌های آبی و خاکستری نیز به کار برده است تا نمایی تهاجمی‌تر به این خودروی توانمند بدهد. چرخ‌های ۲۰ اینچی بهمراه صفحه ترمزهای قرمزرنگ، به نوعی دیگر آپشن‌های نمونه XJR شناخته می‌شوند.

در تمامی نمونه‌های XJ، جگوار از سیستم دینامیکی تطبیق‌پذیر پیشرفته خود استفاده کرده است؛ سیستمی که باعث تنظیم استقامت خودرو می‌شود و متناسب با نیاز راننده و اوضاع جاده، خودرو را در پایدارترین حالت ممکن حفظ می‌کند. غیر از آن، سیستم تازه ای به اسم «کنترل پیشرفت تمام سطوح» (ASPC) نیز در این خودروها استفاده شده است تا در اوضاع نامساعد جوی، میزان کشندگی خودرو افزایش بیابد. در حقیقت عملکرد ASPC شبیه به سیستم کروز کنترل سرعت پایین است که در خودروهای لندرور و جهت حفظ استقامت و کشندگی آن‌ها در مواقع لازم، استفاده می‌شود.

http://automan.ir/wp-content/uploads/2017/11/10912__1.jpg

جگوار در این خودروها، ابزارهای کمکی برق خودرو را نیز نصب کرده است. از دیگر قابلیت ها این خودروها می‌توان به سیستم تازه توانایی پارک اتوماتیک خودرو اشاره نمود؛ با این وجود باید منتظر ماند و دید عملکرد این سیستم چگونه است و آیا قادر خواهد بود مانند سیستم حال حاضر خودروهای جگوار، فیدبک های مثبتی دریافت کند یا نه.

http://automan.ir/wp-content/uploads/2017/11/10912__2.jpg

دیزاین داخلی این خودروها مانند نمونه‌های حال حاضر است؛ با اینحال جگوار بدون آنکه نمای کلی کابین خودرو را دستخوش تغییر کند، اصلاحات اندکی در محیط داخلی و دیزاین نمونه‌های XJ انجام داده است. ابزارهای داخلی خودرو از مواد گوناگونی ساخته شده که خریدار متناسب با نیاز خود، می‌تواند محیط داخل کابین را شخصی‌سازی کند. نمونه XJR575 از قابلیت ها ویژه‌تری نیز سود می‌برد؛ مانند صندلی‌های اسپرت، علامت تجاری ویژه این نمونه با شماره ۵۷۵ و رکاب درهای خودرو با آلیاژ ویژه و حک اسم نمونه خودرو. با این وجود امیدواریم که محیط داخل کابین درمقایسه با آنچه در عکس ها قابل مشاهده است، کمی بازتر و روشن‌تر باشد.

نمونه‌های XJ در ورژن‌های متفاوتی تولید و ارائه خواهند شد. شروع هزینه نمونه‌های با پیشرانه دیزلی، ۷۸ هزار دلار خواهد بود و نمونه بنزینی سوپرشارژ ۶ سیلندر، با پایه هزینه ۹۸ هزار دلار ارائه خواهد شد. نمونه پیشرفته‌تر XJR575 با طول محوری کوتاه، با هزینه ۱۲۲ هزار دلار و در ورژن طول محوری بلند به همراه پیشرانه ۸ سیلندر سوپرشارژ، با هزینه ۱۳۲ هزار دلار به متقاضیان تحویل داده خواهد شد.

منبع

دسته‌بندی‌ها: معرفی خودرو