مازراتی لوانته شاسی بلند وارد ایران شد + هزینه و مشخصات

تصویر این مازراتی شاسی بلند Maserati Levante که اخیرا وارد منطقه آزاد اروند (آبادان و خرمشهر) شده است در شبکه‌های اجتماعی پخش شده است. گفته می‌شود این خودرو نخستین مازراتی شاسی بلند در ایران است.

Maserati Levante Value: $۷۳,۲۵۰ – $۸۴,۲۵۰ 

Maserati Levante هزینه (بدون احتساب هزینه حمل‌ونقل) برای نمونه پایه از ۷۲٫۰۰۰ دلار و برای قوی‌ترین ورژن یعنی S از ۸۳٫۰۰۰ شروع می‌شود. هنوز بهای رسمی حمل‌ونقل از جانب کمپانی مطرح‌نشده، با اینحال یقیناً نزدیک به رقم ۱٫۲۵۰ دلاری گیبلی خواهد بود. هزینه مازارتی لوانته ۲۰۱۷ به پول ایران از ۲۷۰ میلیون تومان تا ۳۱۰ میلون تومان است.

قوای محرکه نخستین قدبلند مازراتی یک بلوک ۳ لیتری توربو دوقلوی ۶ سیلندر V شکل است که در نمونه پایه ۳۴۵ و در ورژن S 424 اسب بخار نیرو تحویل می‌دهد. سامانه چهارچرخ متحرک موسوم به This fall در هردو به‌صورت استاندارد می باشد و می‌تواند در مواقع ضروری گریز از مرکز را بین محورها منتقل کند. برای جعبه‌دنده گونه ۸ سرعته اتوماتیک تنها گزینه موجود خواهد بود. یک سامانه استارت/استاپ نیز بر افزایش بازدهی مصرف سوخت تمامی ورژن‌ها نظارت خواهد نمود.

http://automan.ir/wp-content/uploads/2017/10/9669__0.jpg

منطقه آزاد اروند ،مشخصات مازراتی لوانته، مشخصات مازراتی ،کراس اوورهای موجود در ایران ،هزینه مازراتی لوانته ،هزینه مازراتی، هزینه شاسی بلند ،هزینه خودرو در اروند، خودرو شاسی بلند،Maserati Levante ،

مازراتی لوانته برای لِوانته از سامانه تعلیق بادی استفاده می‌شود. در قلب آن تعدیل‌های تطبیقی شای‌هوک (Shyhook) مازراتی قرار می‌گیرند که اساسی ترین اثرشان افزایش هندلینگ در جاده و گسترش کارایی در فضاهای خارج جاده است. درمجموع ۴ حالت رانندگی می باشد: معمولی (Regular)، I.C.E، اسپورت و خارج جاده (off-road). در هرکدام از حالت‌ها موقعیت پیشرانه، جعبه‌دنده، سامانه تعلیق و سامانه‌های الکترونیکی تنظیمات ویژه ای می یابد تا کارایی خودرو در بالاترین سطح باشد.

http://automan.ir/wp-content/uploads/2017/10/9669__1.jpg

همراه با این‌ها دیفرانسیل عقب نیز برای توانایی بیشینه در جاده‌ها از نوع قفل‌شونده است.  موتور مازراتی لوانته از دیگر موارد استاندارد در لوانته ۲۰۱۷ می‌توان موارد پایین را اسم برد: درب افقی عقب با توانایی تشخیص معضلات، سامانه صوتی با ۸ بلندگو، کنترل فرود از تپه، تهویه هوای دو منطقه‌ای، برف‌پاک‌کن‌های تشخیص‌دهنده باران، ورود و روشن کردن پیشرانه بدون کلید، آینه‌های داخلی و خارجی الِکتروکروماتیک، بازکننده هوم‌لینک (Homelink) درب گاراژ، سامانه معلومات و سرگرمی لمسی مازراتی با صفحه‌نمایش ۸ اینچی و پیچ کنترل‌کننده‌ی دوّار. برخی ابزارهای از قبیل سانروف پانورامیک، بسته لوکس (Luxurious) و بسته اسپورت نیز سفارشی هستند و باید برایشان دست‌به‌جیب شوید.

http://automan.ir/wp-content/uploads/2017/10/9669__2.jpg

به نوعی‌ مثال بسته لوکسِ زِگنا (Zegna) چرم درجه ۱ ایتالیایی را به‌همراه ابریشم مخصوص عرضه می‌کند که تنها درصورت سفارش بسته لوکس از آن برخوردار خواهید شد. ۳ ترکیب رنگ دارای اختلاف چرم و ابریشم نیز قابل سفارش است که با دوخت متضاد قرمز، سیاه یا قهوه‌ای‌مانند همراه می‌شوند.

عکس ها رسمی لوانته (Levante) را قبل از عرضه رسمی در کنفرانس خودروی ژنو ۲۰۱۶ عرضه کرد. نخستین شاسی بلند این تولید کننده‌ی مطرح ایتالیایی بر پایه‌ی پلتفرم مشترک گیبلی و کواتروپورت ساخته شده است.

http://automan.ir/wp-content/uploads/2017/10/9669__3.jpg

معماری دیفرانسیل عقب لوانته همراه با قوس بخش انتهایی بدنه‌‌ی آن در نگاه اول یاد‌آور جاگوار اف-پیس (F-Tempo) است. خروجی‌های هوای سه گانه همراه با خودرو، ستون سی ذوزنقه‌ای شکل، پنجره‌های بدون فریم، جلو پنجره‌ی شش وجهی عظیم و ورودی هوای گسترده شده در تمامی سپر جلو، اساسی ترین مشخصه‌های دیزاین بدنه‌ی لوانته است. برنامه کشیده‌ی چراغ‌های جلو نیز تا حدودی یاد‌آور دیزاین بی‌ام‌و مجموعه ۳ است.

 شاسی بلند تازه مارزاتی براساس برنامه ارتقاء کارایی شده ای از خودروهای کواتروپورته و گیبلی ساخته شده و حاوی سامانه موتوری مشابهی است. لذا Levante حاوی یک موتور ۳ لیتری V6 توربو دوقلو بنزینی به توان های ۳۵۰ و ۴۳۰ و با یک موتور۳ لیتری V6 توربو دیزل به توان ۲۷۵ اسب بخار است.

همه این موتورها حاوی سامانه هوشمند AWD موسوم به This fall هستند که میتواند گریز از مرکز تولیدی را بین محورها توزیع کند و به طرز هم لحظه همراه با یک جعبه دنده هشت سرعته اتوماتیک رفتار کند. این موتورها به تکنولوژی های استارت / استاپ تجهیز هستند و میزان مصرفشان پایین ۱۱ لیتر در هر صد کیلومتر و آلایندگی ۲۵۳ گرم بر کیلومتر هستند. بیشینه سرعت Levante حدود ۲۶۴ km/h و شتاب صفر تا صد آن ۵٫۲ ثانیه است.

منبع

دسته‌بندی‌ها: معرفی خودرو