لیست آپشن ها و ویژگیهای تکنیکی گیربکس ساینا اتوماتیک

ساینا اتوماتیک سایپا ،تصویر ساینا اتوماتیک ،ویژگیهای تکنیکی ساینا اتوماتیک ،نمای داخلی ساینا اتوماتیک ،جزئیات آپشن ها و گیربکس ساینا اتوماتیک از زبان مدیر طرح

قائم مقام معاونت مهندسی سایپا گفت: ساینا اتومات وسیله نقلیه ای با قابلیت ها خوب و به روز است که پاسخگوی تمامی استانداردهای الزامی است.


به نوشته سایپانیوز, مهدی پازوکی قائم مقام معاونت مهندسی سایپا و مدیر طرح کالا ساینا اتومات با بیان نوشته فوق اظهار کرد: مقدمات طرح تولید خودرو ساینا با گیربکس اتوماتیک ( بر روی پلتفرم X200 ) در گروه خودروسازی سایپا از سال ۹۴ شروع شد و مذاکره با بیش از ۲۰ کمپانی تولیدکننده گیربکس اتوماتیک و بررسی تولیدات تولیدی آنها برای جانمایی در محفظه موتور X200 صورت گرفت که بالاخره گیربکس CVT کمپانی Punch Powertrain بلژیک به دلیل ابعاد خوب و کارایی خوب انتخاب شد و این طرح بعد از تایید هیئت مدیره سایپا از اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۵ شروع شد.

http://asbe-bokhar.com/wp-content/uploads/2017/02/CVT-Saina.jpg
وی تصریح کرد: این گیربکس از نوع گیربکس Transmition Continues Variable (CVT) به معنی جعبه دنده با توانایی تغییر پیوسته ضرایب دنده است که نمونه پایه این گیربکس از سال ۲۰۰۷ در کمپانی پانچ بلژیک ساخته شده است و موتورهای تا گریز از مرکز ۱۹۰ نیوتن متر و دور ورودی ۶۰۰۰ را خدمات رسانی می کند و به علاوه از طرف دیگر حاوی حالت تیپ ترونیک با توانایی تعویض دنده دستی است.
پازوکی درخصوص سابقه بهره برداری از گیربکس CVTدر کشورمان گفت: این نوع گیربکس بر روی عده ای از خودروهای برندهای نیسان ، رنو و میتسوبیشی در ایران سابقه مصرف دارد.


قائم مقام معاونت مهندسی سایپا در باب دیگر قابلیت ها و آپشن های تازه ساینا اتومات در مقایسه با نمونه دنده ای آن خاطرنشان کرد: ارتقاء پلت فرم الکتریکال بهمراه بهره برداری از ابزارهای دریچه گاز برقی در زمینه موتور این کالا، امکان نصب آپشن هایی از قبیل ورود به خودرو بدون کلید، سیستم استارت دکمه ای، کروز کنترل، سیستم محدود کننده سرعت، صفحه نمایش لمسی ۷ اینچی و سیستم تجهیز به مسیریاب و به علاوه از طرف دیگر فرمان برقی، سیستم پایش فشار باد TPMS و در آتی نیز سیستم کنترل استقامت خودرو (ESC) از قابلیت ها و آپشن های ساینا اتومات می باشد.
پازوکی پیشتر اضافه کرد: هم اینک برنامه ریزی شده است این کالا در شکل دو تیپ پایه و نمونه فول آپشن آن با استناد به آپشن های اشاره شده تولید شود و برخی موارد از نمونه سیستم ESC نیز که در آتی جزء الزام استانداردی خواهد شد در این خودرو لحاظ شده است.
مدیر طرح کالا ساینا اتومات در خصوص اختلاف های غربیلک فرمان این کالا با نمونه ساینا دنده ای گفت: کلید کنترلرهای کروز کنترل و به علاوه از طرف دیگر کنترل های سیستم صوتی جهت آسایش راننده به قابلیت ها غربیلک فرمان اضافه شده و استایل آن بسیار خوب و به روز است.
وی اضافه کرد: تولید ساینا اتومات در ۶ ماهه دوم سال ۹۶ در برنامه تولید سایپا لحاظ شده و تحویل آن به خریداران از پاییز امسال شروع خواهد شد.
پازوکی با بیان اینکه تولید این کالا در سایت کاشان برنامه ریزی شده مطرح کرد: با توجه به برنامه ریزی و سیاست های گروه سایپا تولید ساینا اتومات در سایت کاشان تداخلی با برنامه های تولید تولیدات سیتروئن نخواهد داشت.
قائم مقام معاونت مهندسی سایپا تاکید کرد: هم اینک مدلهای ساخته شده این کالا در مراحل نهایی آزمایش های تایید نوع و آلایندگی و مصرف سوخت می باشند و نتایج حاصله از آزمایش های ابتدایی مثبت بوده و پاسخگوی تمامی استانداردهای الزامی است.
پازوکی گفت: با استناد به رده هزینه ای این خودرو، حدودا هیچ خودروی اتومات داخلی و یا وارداتی در این رده هزینه ای قابل رقابت با ساینا اتومات نیستند با این وجود خودروهایی مانند تندر ۹۰ اتومات، ۲۰۶ اتومات و ساندرو اتومات از رقیبان این خودرو خواهند بود.

منبع

دسته‌بندی‌ها: معرفی خودرو