هزینه گیربکس اتوماتیک رنو ساندرو ،کیا سراتو ،برلیانس و چری

با استناد به ترافیک هر روزه شهرهای بزرگ، گرایش خریداران به خودروهای اتوماتیک بیشتر از قبل شده است. هزینه خودروهای اتوماتیک داخلی درمقایسه با نمونه های دنده دستیشان چند میلیونی گران تر است. همین مورد دلیل می شود خریدارانی که بودجه محدودتری دارند، به فکر خرید ورژن های دست دوم بیافتند. با به میان آمدن اسم خودرو اتوماتیک دست دوم، اولین چیزی که در فکر نقش می بندد، هزینه گیرباکس و تعمیرات آن است. پیشتر توجه شما را به هزینه گیرباکس چندین عدد از خودروهای اتوماتیک پرطرفدار مارکت جلب می کنیم.

 

یکی از عوامل موثر و مهم در زمان خرید خودرو هزینه استهلاک آن است؛ اغلب خودروهای تولید داخل تقریبا ۲-۳ سال یا ۶۰ هزار کیلومتر گارانتی دارند و در این مدت خریدار دغدغه ویژه ای از بابت تعمیرات و خدمات‌ها ندارد. با اینحال سخت دقیقاً از زمانی شروع می‌شود که میزان پیمایش خودرو بالا می‌رود، گارانتی تمام شده و جعبه‌دنده خودرو دچار سخت می‌شود، آنوقت صاحب خودرو باید دست در جیب مبارک کرده و هزینه تعمیرات یا تعویض جعبه‌دنده را پرداخت نماید، پس چه بهتر که علاج واقعه قبل از وقوع صورت پذیرد و وسیله نقلیه ای انتخاب گردد که کم استهلاک بوده و هزینه قطعات آن پایین باشد.

توجه شما را به هزینه گیربکس اتوماتیک عده ای خودروهای تولید داخل جلب می‌کنیم. در اینجا لازم است این نکته اضافه شود که هزینه‌ها براساس مطرح سایت خودروساز استخراج شده است و تنها هزینه گیربکس اتوماتیک کامل خودرو بوده و هزینه اجرت تعویض مجزا محاسبه می‌شود.

هزینه گیرباکس رنو ساندرو: ۱۲ میلیون و ۷۵۳ هزار تومان – جعبه‌دنده این خودرو با تندر اتومات نیز مشترک است.
هزینه گیرباکس کیا سراتو: ۱۶ میلیون و ۸۳۳ هزار تومان
هزینه گیرباکس برلیانس H320 و H330: دو نوع جعبه‌دنده دارند. اولی به مبلغ ۲۴ میلیون و ۸۶۸ هزار تومان! و کد ۴F16 مبلغ ۲۱ میلیون و ۶۸۰ هزار تومان
هزینه جعبه‌دنده CVT چری – ام‌وی‌ام مشترک بین خودروهای TIGGO5-ARIZZO5-X33-550: مبلغ ۱۴ میلیون و ۱۷۹ هزار تومان

به علاوه از طرف دیگر در صورتی که سخت گیربکس با تعمیرات جزئی برطرف شود و نیاز به تعویض آن نباشد، می بایست از کیت‌های ویژه اورهال استفاده شود که برای وسیله نقلیه ای مانند رنو ساندرو کیت تعمیرات تقریبا ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان هزینه دارد.

منبع

دسته‌بندی‌ها: قیمت خودرو