هزینه و هزینه تولید سوئیچ خودرو چقدر می باشد ؟

هزینه تولید سوئیچ بنز و بی ام و  ،گم شدن سوئیچ سمند ،هزینه سوئیچ پژو ۴۰۵ ،هزینه سوئیچ ۲۰۶ ،هزینه سوئیچ ریموت دار ۲۰۶ ،گم شدن سوئیچ ۲۰۶ ،تولید سوئیچ ایموبلایزر ،سوئیچ ریموت دار پراید

تولید سوئیچ تازه برای یک خودرو با توجه به عده ای فاکتورها مانند نوع خودرو، هزینه‌ای از حدود ۱۰۰ هزار تومان تا بالغ بر دو میلیون تومان بهمراه خواهد داشت

ایسنا، گاه برای عده ای مردم رخ می‌دهد که سوئیچ خود را گم کرده یا در یک اوضاع ویژه دسترسی به سوئیچ ندارند. در چنین وضعیتی برای تولید یک سوئیچ تازه در واحدهای صنفی مختلف هزینه‌های متعددی از فرد دریافت شده و در موارد متعدد مطرح می‌شود که تعیین این هزینه به روش توافقی خواهد بود.

مدیرعامل اتحادیه تعمیرکاران قفل کلید در گفت‌وگو با ایسنا به عرضه توضیحاتی در این خصوص پرداخته و اظهار کرد: اگر خودرو در محدوده‌ای تا حدود یک کیلومتری واحد صنفی باشد و از خودروهای خارجی و ضد سرقت شمرده نشود، برای باز کردن در آن هزینه‌ای برابر با ۴۰ هزار تومان دریافت می‌شود.

عباس شمیرانی اضافه کرد: با این وجود بالاخره تعیین هزینه‌ها با توجه به نوع ماشین اجرا میشود و با این اوصاف باز کردن سالم یک قفل ارزش دارد چرا که اگر قرار باشد قفلی شکسته یا تخریب شود، کار واحد صنفی ارزش چندانی ندارد.

ایشان در عین حال یادآور شد:ضد سرقت بودن یا نبودن خودرو نیز در تعیین هزینه موثر است و موارد دیگری مانند فاصله خودرو تا واحد صنفی، ساعت و روزی که فرد برای تولید سوئیچ مراجعه می‌ کند نیز از ارزش ویژه ای دارا است.

مدیرعامل اتحادیه به علاوه از طرف دیگر تاکید کرد: نکته دیگر آنکه قبل از تولید سوئیچ فرد ملزم است کارت خودرو و کارت ملی خود را به واحد مربوطه عرضه کند یا همسایگان مالکیت ایشان بر خودرو را تائید کنند.

شمیرانی به علاوه از طرف دیگر اظهار کرد: در باب خودروهای ایرانی اگر فاصله آنها از واحد صنفی کمتر از یک کیلومتر باشد، در صورتی که خودرو سیستم ضد سرقت داشته باشد، هزینه‌ای حدود ۱۵۰ تا ۱۶۰ هزار تومان و در صورتی که سیستم آن ضد سرقت نباشد رقمی تقریبا ۷۰ تا ۸۰ هزار تومان دریافت می‌شود که این هزینه در باب ماشین‌های خارجی از ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان شروع شده و برای خودروهایی مانند بنز و بی‌ام‌و تا دو میلیون تومان هم می‌ رسد چرا که کار این خودروها بسیار دشوار بوده و برای تولید سوئیچ آنها ابزار‌های ویژه ای نیاز است که تمام واحدهای صنفی آن را نداشته و تنها چند واحد ویژه آن را دارند.

مدیرعامل اتحادیه تعمیرکاران قفل کلید به علاوه از طرف دیگر تاکید کرد: این هزینه‌ها برای تولید سوئیچ تازه، باز کردن در خودرو، پیاده کردن کد سوئیچ و مواردی از این دست دریافت می‌شود.

ایشان در ادامه با اشاره به اینکه موارد متعددی بوده که مردم از فعالیت دکه‌های کلیدسازی یا واحدهای سیار شکایت کرده‌اند، گفت: پیش نهاد ما به مردم آن است که به زمان بهره برداری از این خدمات سر وقت واحدهای صنفی مجاز روند تا در صورت بروز مشکلات ممکن روند امکان پیگیری مسئله وجود داشته باشد.

شمیرانی با تاکید بر اینکه واحدهای کلیدسازی سیار به هیچ عنوان مورد تایید اتحادیه تعمیرکاران قفل و کلید نیستند، شرح داد: تا اینجای کار برای پیگیری این مسئله مکاتبات متعددی با شهرداری، آگاهی، راهنمایی و رانندگی و اتاق اصناف داشته‌ایم با اینحال معمولا این گونه عنوان می‌شود که بحث پیگیری واحدهای سیار یا دکه‌ها به این ارگان‌ها تماس ندارد. در چنین شرایطی ست که که معمولا برای رسیدگی به موقعیت مغازه‌های بدون جواز، اماکن مشارکت خود با اتحادیه‌ها دارد با اینحال در باب کلیدسازی سیار هیچ ارگانی مسئولیت را قبول نمی‌کند.

منبع

دسته‌بندی‌ها: قیمت خودرو