فرمول تهیه شیشه پاک‌کن خانگی برای ماشین

چند شیوه برای تهیه شیشه‌پاک‌کن خانگی می باشد

ساده‌ترین شیشه‌پاک‌کن خانگی ترکیبی از سرکه سفید و آب است. سرکه مؤثر در از بین بردن کف صابون، چربی و کپک است. استیک اسید (سرکه) میکرب و باکتری‌ها را می‌کشد، به علاوه از طرف دیگر بوزدایی می‌کند و غیر سمی است. عده ای توصیه می‌دهند اضافه‌کردن چند قطره مایع ظرفشویی به مخلوط، می‌تواند بوی خوشایندی را ایجاد کند.
به علاوه از طرف دیگر مخلوطی از یک فنجان آب (۲۴۰ میلی‌لیتر)، یک فنجان ایزوپروپیل الکل  و یک قاشق غذاخوری سرکه سفید (۳۰ میلی‌لیتر) ترکیب مؤثری برای تمیز کردن شیشه است. بالاخره مورد سوم برای تهیه شیشه‌پاک‌کن جانشین کردن یک قاشق غذاخوری (۳۰میلی‌لیتر) سرکه سفید در دستورالعمل قبلی با یک قاشق غذاخوری آمونیاک است.
اگر شیشه‌پاک‌کن تهیه می‌کنید؛ چند دستورالعمل ایمنی می باشد. یک بطری اسپری‌کننده برای تهیه این مایع تهیه کنید، این بطری را دور از دسترس کودکان نگه دارید. خوب است موادی که در تهیه این شیشه پاک‌کن استفاده کردید روی بطری بنویسید. ایزوپروپیل و آمونیاک هر دو سمی هستند.

به خاطر داشته باشید که هرگز هیچ سفید کننده‌ای را با شیشه پاک‌کن خانگی مخلوط نکنید. ترکیب سفید کننده و آمونیاک سمی را تولید می‌کند که کشنده است. سفید کننده در بیشتر مواقع باید جدا از دیگر پاک‌کننده‌ها باشد.
تهیه شیشه‌پاک کن خانگی یک روش نسبتا ساده است. مواد تشکیل دهنده را به خوبی ترکیب کنید و از رابطه با پوست و چشم خودداری کنید.

منبع

دسته‌بندی‌ها: دانستنی های خودرو