صافکاری و نقاشی ماشین چقدر هزینه دارد؟

صاف کاری و نقاشی ماشین چقدر هزینه دارد؟ آموزش نقاشی اتومبیل ،هزینه صافکاری و نقاشی ماشین ،بهترین صافکار و نقاش تهران ،اجرت صافکاری و نقاشی ،هزینه صافکاری بدون رنگ ،هزینه صافکاری ۲۰۶ ،صافکاری نقاشی حرفه ای ،اموزش صافکاری و نقاشی اتومبیل

روزنامه تماشاگران امروز – هادی علیزاده: صافکاری بدون رنگ، صافکاری مَکِشی، شاسی کشی و پولیش کاری عده ای از کلمات تخصصی و اصطلاحات راجی بین صافکاران و نقاشان هستند. این کلمات را می توان بر سر در صافکاری ها دید.

خودروهای گران قمیت یا کمیاب را هر کسی صافکاری نمی کند. در ضمن به خاطر بهره برداری از ماده ابتدایی ویژه مانند فایبرگلاس و فناری هایی مانند سنسورهای مختلف دیجیتال در خودروهای روز دنیا، هزینه صافکاری و نقاشی عده ای از خودروها چون پورشه، مازراتی، فراری و حتی بنز و بی ام و، بسیار گران تر از خودروهای پرتیراژ و ارزان تر است.

صافکاری سپر عقب یا جلو

یکی از بیش ترین انواع صافکاری است. این صافکاری بیشتر برای خودروهایی که سپرشان از نوع فایبرگلاس یا پلاستیک ویژه است صرفه بیش تری دارد، از آنجاییکه هزینه سپر خودروهای دیگر مانند پراید ۱۸ تا ۴۰ هزار تومان است و تعویض آنها به صرفه تر است. حداقل هزینه صافکاری پژو ۴۰۵ و تیبا ۱۸۰ هزار تومان، سمند و پژو پارس ۲۰۰ هزار تومان، انواع ۲۰۶ و تندر ۲۵۰ هزار تومان، لیفان و ام وی ام ۳۰۰ هزار تومان، مگان و سراتو ۴۰۰ هزار تومان و خودروهای گران تر از ۱۰۰ میلیون تومانِ برندهای هیونداری، کیا، رنو و تویوتا ۴۵۰ هزار تومان هزینه در بر دارد. حداقل هزینه سپر این خودروها نیز همین مبلغ است. صافکاری سپر عقب نیز در خودروهایی که حسگر پارک دارند، ۵۰ تا ۱۰۰ هزار تومان هزینه بیشتر دارد

خودروهای ویژه: هزینه صافکاری سپر جلو یا عقب اتومبیل های کمپانی بنز و بی ام وی نیز بستگی به نمونه خودرو و سال تولید از ۶۰۰ هزار تا یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است. مالکان عده ای تولیدات تویوتا لندکروز نیز برای صافکاری سپر عقب یا جلو باید حداقل ۸۰۰ هزار تومان هزینه کنند. هزینه صافکاری سپر خودروهای مازراتی و پورشه و به علاوه از طرف دیگر خودروهای ویژه بنز و بی ام و نیز حداقل ۲ میلیون تومان است.

صافکاری در  جلو یا عقب

تصادف خودرو از کنار می تواند یکی از عوامل تخریب یا آسیب در خودرو شود. عامل دیگر نیز باز کردن نابهنگام در خودرو لحظه پیاده شدن از آن است. با وجود این که کشیدن اجسام زبر و خشن روی در نیز یکی از بیش ترین آسیب های وارده به در خودرو است با اینحال صافکاری در برای این بخش های ناچیز کاربری ندارد. تحت این شرایط باید صافکاری بدون رنگ یا بدون ریختن رنگ درها حساسیت بالایی دارند.

حداقل هزینه صافکاری در جلو یا عقب پراید ۲۰۰ هزار تومان، پژو ۴۰۵ و تیبا ۲۴۰ هزار تومان، سمند و پژو پارس ۲۸۰ هزار تومان، انواع ۲۰۶ و تندر ۳۲۰ هزار تومان، لیفان و ام وی ام ۳۵۰ هزار تومان، مگان و سراتو ۴۶۰ هزار تومان و خودروهای گران تر از ۱۰۰ میلیون تومان برندهای هیوندای، کیا، رنو و تویوتا ۵۰۰ هزار تومان است. با این وجود هزینه صافکاری در عقب عده ای از خودروها کمتر است.

خودروهای ویژه: هزینه تعمیر در خودروهای شاسی بلند در عده ای از صافکاری ها براساس قاعده و قانون ویژه ای نیست و تعمیرکار هر هزینه ای که زورش برسد می گیرد. هزینه صافکاری در خودرو برندهای آلمانی بی ام و و بنز بیش از ۸۰۰ هزار تومان است. هزینه صافکاری و نقاشی در خودروهای پرهزینه پورشه و مازراتی نیز کمتر از ۲ میلیون تومان نیست.

صافکاری گلگیر

صافکاری و نقاشی گلگیر خودروهایی چون پژو ۲۰۶ بسیار رایج است. دلیل اصلی آن هم دیزاین محدب گلگیر است که بیشتر از دیگر گلگیرها آسیب می بیند. در خودروهای دیگر نیز نیاز به تعمیر گلگیر از ستون، کاپوت، صندوق عقب و سقف بسیار بیشتر است. هزینه صافکاری گلگیر عقب حدودا دو برابر گلگیر جلو است.

حداقل هزینه صافکاری گلگیر جلوی پراید ۱۶۰ هزار تومان، پژو ۴۰۵ و تیبا ۲۰۰ هزار تومان، سمند و پژو پارس ۲۴۰ هزار تومان، انواع ۲۰۶ و تندر ۲۸۰ هزار تومان، لیفان و ام وی ام ۳۲۰ هزار تومان، مگان و سراتو ۳۶۰ هزار تومان و خودروهای گران تر از ۱۰۰ میلیون تومان برندهای هیوندای، کیا، رنو و تویوتا ۴۰۰ هزار تومان است.

حداقل هزینه صافکاری عقب جلوی پراید ۳۰۰ هزار تومان، پژو ۴۰۵ و تیبا ۴۵۰ هزار تومان، سمند و پژو پارس ۵۰۰ هزار تومان، انواع ۲۰۶ و تندر ۶۰۰ هزار تومان، لیفان و ام وی ام ۵۵۰ هزار تومان، مگان و سراتو ۷۰۰ هزار تومان و خودروهای گران تر از ۱۰۰ میلیون تومان برندهای هیوندای، کیا، رنو و تویوتا ۷۵۰ هزار تومان است.

راهنمای کامل برای ناشی ها

خودروهای ویژه: هزینه تعمیر گلگیر جلوی خودروهای  ویژه حداقل  ۷۰۰ هزار تومان و گلگیر عقب نیز حداقل یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است. هزینه صافکاری گلگیر شاسی بلندهای پرهزینه نیز از یک میلیون تومان شروع می شود.

صافکاری در کاپوت یا صندوق عقب

تخریب در کاپوت یا صندوق عقب براساس سقوط اجسام روی آنها یا تصادفات سنگین رخ می دهد. حداقل هزینه صافکاری در موتور یا صندوق عقب پراید ۲۳۰ هزار تومان، پژو ۴۰۵ و تیبا ۲۷۰ هزار تومان، سمند و پژو پارس ۳۲۰ هزار تومان، انواع ۲۰۶ و تندر ۳۷۰ هزار تومان، لیفان و ام وی ام ۳۸۰ هزار تومان، مگان و سراتو ۵۲۰ هزار تومان و خودروهای گران تر از ۱۰۰ میلیون تومان برندهای هیوندای، کیا، رنو و تویوتا ۶۰۰ هزار تومان است.

خودروهای ویژه: هزینه صافکاری در کابین عقب خودروهای شاسی بلند بیش از ۸۰۰ هزار تومان است. در کاپوت و صندوق عقب خودروهای پرهزینه اروپایی و آمریکایی حداقل یک میلیون تومان است و عده ای مواقع به بیش از ۵ میلیون تومان نیز می رسد.

صافکاری سقف

یکی از تعمیرات نادر در اتومبیل ها صافکاری سقف خودرو است. حداقل هزینه صافکاری سقف پراید ۴۵۰ هزار تومان، پژو ۴۰۵ و تیبا ۵۰۰ هزار تومان، سمند و پژو پارس ۵۵۰ هزار تومان، انواع ۲۰۶ و تندر ۶۰۰ هزار تومان، لیفان و ام وی ام ۶۰۰ هزار تومان، مگان و سراتو ۷۵۰ هزار تومان و خودروهای گران تر از ۱۰۰ میلیون تومان برندهای هیوندای، کیا، رنو و تویوتا ۸۰۰ هزار تومان است.

خودروهای ویژه: صافکاری سقف خودروهای شاسی بلند پرهزینه از یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان شروع می شود. مالکان خودروهای بنز، پورشه، بی ام و و مازراتی باید برای صافکاری سقف از ۵ تا ۲۰ میلیون تومان پول کنار بگذارند.

ستون ها

تعمیر بدون رنگ ستون های خودرو کمی دقت و ظرافت نیاز دارد. باید برای سپردن صافکاری این خودروها به تعمیرکار کمی دقت کرد. حداقل هزینه برای صافکاری ستون عقب یا جلوی پراید ۱۵۰ هزار تومان، پژو ۴۰۵ و تیبا ۱۸۰ هزار تومان، سمند و پژو پارس ۳۰۰ هزار تومان، انواع ۲۰۶ و تندر ۲۵۰ هزار تومان، لیفان و ام وی ام ۳۰۰ هزار تومان، مگان و سراتو ۴۰۰ هزار تومان و خودروهای گران تر از ۱۰۰ میلیون تومان برندهای هیوندای، کیا، رنو و تویوتا ۴۵۰ هزار تومان است.

راهنمای کامل برای ناشی ها

منبع

دسته‌بندی‌ها: قیمت خودرو

برچسب‌ها: ,,,,,,,,,,,,,,,,,