سمند سورن توربو را انتخاب کنیم یا دنا؟ + هزینه و مشخصات

خودرونویس- برای خیلی از استفاده کنندگان انتخاب در بازه سدان های خانوادگی تولید داخل، به دلیل مشابهت مشخصات تولیدی عده ای از تولیدات عرضه شده از جانب تولیدکننده داخلی، کار سختی است.در در هفته جاری، قصد مقایسه بین خودروی سمند سورن توربو تازه و خودروی دنا، از لحاظ دیزاین، ویژگیهای تکنیکی، قابلیت ها رفاهی، کیفیت و مارکت دست دوم را داریم تا گزینه بهتر را عرضه کنیم.

دنا و سورن هر ۲ از یک پلت فرم مشترک که پلت فرمی مشترک با سمند نیز است سود می‌برند. دنا از یک موتور با کد EF7 که حجمی برابر با ۱۶۴۶ دارد، سود می‌برد که توانایی دارد حداکثر قدرتی برابر با ۱۱۵ اسب بخار و حداکثر گشتاوری برابر با ۱۵۵ نیوتون متر را از روش یک گیربکس ۵ سرعته دستی به محور جلو منتقل کند و در لحظه ۱۳.۵ ثانیه از حالت سکون به فاصله ۱۰۰ کیلومتر برسد.

در آن سو، سمند سورن با همان موتور EF7 با این وجود تجهیز به سیستم توربو شارژ و خنک کننده، توانایی دارد تا قدرتی برابر با ۱۵۰ اسب بخار و حداکثر گریز از مرکز ۲۱۵ نیوتون متر را در دور ۲۲۰۰ تا ۴۸۰۰ در دست راننده قرار دهد و با این مشخصات و با همان گیربکس دستی ۵ دنده، سورن توربو تنها ۱۰ ثانیه ضروری دارد تا از حالت سکون به فاصله ۱۰۰ کیلومتر برسد و حداکثر سرعت ۲۰۵ کیلومتر را به ثبت برساند که سریع ترین خودروی تولید داخل است.

با این مشخصات بهتری در قسمت ویژگیهای تکنیکی، به دلیل سود بردن سورن  تازه از توربو شارژ، با این خودرو است.

دیزاین

http://automan.ir/wp-content/uploads/2017/08/8191__0.jpg

مطمئنا دیزاین ظاهری خانواده سمند برای خیلی از مردم و استفاده کنندگان، یکنواخت و به دور از جذابیت و ممکن است حتی خسته کننده شده باشد. با اینکه سورن فیس لیفتی از سمند است با این وجود باز هم مشابهت بسیار فراوانی با ورژن ابتدایی سمند چه از نمای جلو و پشت و چه از نمای جانبی دارد. بدین خاطر مشتریانی که از ظاهر یکنواخت سمند خسته شده‌اند مطمئنا در جستجوی خرید دنا، با ظاهری به نسبت دارای اختلاف از سمند و با دیزاین پوزه تازه و دلچسب در مقایسه با دیگر خودروهای خانواده سمند هستند. از این جهت در دیزاین خارجی، دنا به دلیل تفاوت عمده که در جلو و عقب داشته و بهره برداری از چرا‌غ‌ها با دیزاین تازه در جلو، از یکنواختی دیزاین تولیدات سمند دور شده و نمره بهتری در این بخش به خود اختصاص می‌دهد.

http://automan.ir/wp-content/uploads/2017/08/8191__1.jpg

قابلیت ها رفاهی

http://automan.ir/wp-content/uploads/2017/08/8191__2.jpg

هر دو خودرو، جزو لوکس ترین خودروهای تولید داخل هستند. سورن توربو امکاناتی مانند سیستم تهویه اتوماتیک، فرمان با کلیدهای کنترلی، صندلی های جلو با توانایی تنظیم پشتی برقی، شیشه های سولار و سیستم صوتی تازه و آینه های جانبی برقی با توانایی جمع شوندگی اتوماتیک و … از نمونه ابزارهای سورن به حساب می آیند. در طرف دیگر دنا با داشتن امکاناتی بیشتر مانند صندلی های برقی ۸ جهته جلو، کروز کنترل و سیستم مالتی مدیا لمسی ۷ اینچی با رهیاب و داشتن Daylight در چراغ های جلو از سورن لوکس تر به حساب می آید.

http://automan.ir/wp-content/uploads/2017/08/8191__3.jpg

سخن آخر…

انتخاب بین این ۲ خودرو، مستلزم انتخاب بین داشتن وسیله نقلیه ای لوکس‌تر همراه با پیشرانه ضعیف‌تر یا داشتن وسیله نقلیه ای با پیشرانه قدرتمندتر با این وجود قابلیت ها رفاهی کمتر است. افرادی که در جستجوی دیزاین به روزتر و دلنشین‌تر و قابلیت ها رفاهی بیشتر و دیزاین داخلی دلنشین‌تر هستند دنا انتخاب بهتری خواهد بود با این وجود افرادی که در جستجوی یک خودرو با پیشرانه قوی‌تر و شتاب و سرعت بیشتر که با این وجود همراه با قابلیت ها رفاهی نسبتا خوب، گزینه کاملی برای خود است، سورن توربوی تازه گزینه بهتری می‌تواند باشد.

منبع

دسته‌بندی‌ها: مقایسه خودرو

برچسب‌ها: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,