معرفی RX-L شاهکار تازه لکسوس +هزینه و مشخصات

معرفی لکسوس RX L 2018

کمپانی لکسوس شعبه خودروهای لاکچری تویوتا در کنفرانس خودروی لس‌آنجلس ۲۰۱۷ از نسل تازه شاسی‌بلند‌ مجموعه RX با ۳ ردیف صندلی پرده گشود.

لکسوس تازه که RX-L نامیده می‌شود در ورژن‌ی RX350L از پیشرانه ۶ سیلندر ۳.۵ لیتری با توان ۲۹۰ اسب‌بخار و گریز از مرکز ۳۵۶ نیوتن‌متر سود می‌برد و بصورت دیفرانسیل جلو و تمام چرخ محرک قابل سفارش است.

به علاوه از طرف دیگر در نمونه RX450hL یک پیشرانه بنزینی و دو پیشران الکتریکی و سیستم انتقال نیرو به هر چهارچرخ در معرض خریداران است. پیشرانه های مقرر کرده شده برای این خودرو شبیه به ورژن عادی RX هستند. دو نمونه ۳.۵ لیتری V6 با توان تولید ۲۹۰ اسب بخار برای RX 350L و نمونه هیبریدی همین پیشرانه که در ترکیب با دو موتور الکتریکی، ۳۰۸ اسب بخار را برای ورژن RX 450hL به ارمغان می آورد. برای انتقال قوای تولیدی این دو پیشرانه به چرخ ها، گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک برای ورژن بنزینی و گیربکس CVT برای ورژن هیبریدی RX مقرر کرده شده اند. برای هرچه خانوادگی تر شدن ورژن هفت نفره خودروی RX L، صندلی های ردیف دوم حاوی توانایی خم شدن و تغییر هستند که دلیل دسترسی هرچه راحت تر به صندلی های ردیف سوم می شود. نمونه شش نفره هم حاوی محیط خالی فراوانی به اشتراک صندلی های ردیف دوم بوده که بدین ترتیب بی توجه به تغییر در پوزیشن صندلی های این ردیف سرنشینان به صندلی های بخش عقب دسترسی خواهند داشت.

از دیگر تفاوت بوجود آمده به وسیله لکسس، گسترش ارتفاع صندلی های ردیف دوم برای ممکن آوردن فضایی راحت تر در ردیف سوم است.

از قابلیت ها این خودرو می توان به مواردی مانند کابین چرمی، سیستم تهویه هوای سه گانه، صندلی های ردیف سوم برقی، رینگ های ۱۸ اینچی، دوربین دید عقب، استارتر دکمه ای و… اشاره داشت. لیست ابزارهای ایمنی استاندارد نیز شامل سیستم کمکی کنترل فرمان و حفظ خودرو در بین خطوط مسیر، چراغ های اتوماتیک، کروز کنترل تطبیق پذیر، سیستم جلوگیری از تصادف با سامانه تشخیص عابرین می شود. این امیدواری وجود دارد تا این خودرو در ابتدا سال آتی میلادی ارائه شود تا محیط خالی بین ورژن معمولی RX و شاسی بلند بزرگ GX را پر کند.

هزینه پایه این خودروها از حدود ۴۷ هزار دلار امریکا شروع می‌شود

منبع

دسته‌بندی‌ها: معرفی خودرو