معرفی کراس اوور پرمیوم DS7 در کنفرانس خودرو تهران + حدود هزینه

این کراس‌اوور تازه ضمن سود گیری از پیشرانه ۱.۶ لیتری توربو با حداکثر توان ۱۶۳ اسب بخار به قابلیت ها زیادی مانند سیستم اخطار نقاط کور، سیستم کنترل چسبندگی به جاده، دوربین با توانایی دید در شب ، چراغ های LED تجهیز به حسگر نور و تنظیم میزان روشنایی، حالت های متنوع سیستم روشنایی با سیستم DS LED Imaginative and prescient در سرعت ها و اوضاع جاده ای دارای اختلاف ، رینگ های برنامه الماس ۱۸ اینچی ، صفحه نمایش ۱۲اینچی ، سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک دوگانه و … تجهیز شده است.

DS 7 بروزترین کالا DS فرانسه است که همزمان با جهان در ایران نیز عرضه شده است و هنوز ارائه رسمی آن در جهان شروع نشده است. این کراس اوور هوشمند نسل تازه تکنولوژی های روز برند پرمیوم DS را یدک می کشد. این کراس‌اوور ۴.۶ متری با ارتفاع ۱.۶متر خودرو مورد انتخاب امانوئل مکرون مدیرعامل جمهور فرانسه در مراسم تحلیف بود و به وسیله مدیرکل جمهور این کشور تحت نام خودرو رسمی در دیدارهای گوناگون نیز مورد بهره برداری قرار می گیرد. کمپانی آرین موتور تابان نماینده تولیدات DS فرانسه با مشارکت مدیر تحقیق و پیشرفت گروه PSA مدتی قبل تست بلندمدت این خودرو را برای تطبیق با اوضاع آب و هوایی ایران انجام داد و همراه با آن نزدیک ترین رقیبش لکسس NX را نیز برای مقایسه مورد بررسی قرار داد.

کراس اوور پرمیوم DS7

در قلب این کراس اوور هوشمند و پرمیوم فرانسوی پیشرانه ۱.۶ لیتری توربو که ماه ها آـزمایشش را در ایران و جهان پس داده قرار گرفته است و حداکثر توان آن به ۱۶۳ اسب بخار می رسد. این پیشرانه در نمونه های دیگر DS با گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک آیسین شتابی حدود ۱۰ ثانیه را به ارمغان آورده است که عمدتا شبیه به شتاب رقیبان این خودرو است با اینحال موضوع ای که بیش تر از شتاب و ویژگیهای تکنیکی در DS 7 باعث توجه مخاطبان به این خودرو شده قابلیت ها و تکنولوژی های مدرن این خودرو مانند سیستم های مختلف نوررسانی است.

سیستم تعلیق در این خودرو با عملکرد ۳ حالته ، ضمن زنده سیستم تعلیق هوشمند خودرو افسانه ای کلاسیک DS ، نسل تازه ای از آسایش را برای سرنشینان این خودرو به ارمغان می آورد.این خودرو در قسمت تکنولوژی و قابلیت ها ایمنی به قابلیت ها زیادی مانند ترمز ضد قفل ABS، کنتلرالکترونیکی استقامت ESP ، توزیع الکترونیکی نیروی ترمز EBV، کنترل کشش ASR ، سیستم کمکی شروع حرکت در سربالایی HSA ، کروز کنترل و محدود کننده سرعت ، اخطار نقاط کور BSW، سری کامل ۷ کیسه هوا ( شامل ایربگ زانویی راننده) ، ترمز  پارک الکتریکی ، سیستم کنترل چسبندگی Grip Management و کروز کنترل با توانایی تنظیم فاصله طولی با خودرو مقابل تجهیز شده است.

کراس اوور پرمیوم DS7

یکی از تکنولوژی هایی که DS 7 را از نزدیک ترین رقیبش متمایز می کند سیستم پارک اتوماتیک و اتوماتیک این خودرو با توانایی تشخیص محیط استاندارد پارک است و حسگر های جلو و عقب و دوربین دید عقب با توانایی دید در شب یارای این خودرو و راننده در رانندگی خواهند بود.

در قسمت نوررسانی چراغ های جلو Led این خودرو با تکنولوژی موسوم به DS LED Imaginative and prescient ، سیستم های متفاوتی را عرضه می کند به شکلی که خودرو به روش هوشمند حالت نوردهی شهری در سرعت ۳۰ تا ۵۰ کیلومتر را دارد و در سرعت های بالاتر از ۱۱۰ کیلومتر در ساعت نیز نور لازم به روش اتوماتیک به وسیله چراغ ها تامین می شود.در هوای بارانی و اوضاع جوای نامساعد نور، گستره نور به روش عرضی گسترش پیدا می کند و ارتفاع چراغ ها نیز به روش اتوماتیک تنظیم می شود.این خودرو به علاوه از طرف دیگر به سیستم برف پاک کن اتوماتیک ، چرخش اتوماتیک مه شکن در پیچ ، گردش اتوماتیک چراغ ها AFS ، چراغ های LED روشنایی در روز ، چراغ های همراه تا منزل و نورپردازی محیط داخل نیز تجهیز شده است.

در نمای خارجی زبان دیزاین تازه DS در این نمونه تحت نام مدل برتر تولیدات این برند فرانسوی و اولین خودرو از نسل دوم تولیدات DS به چشم می خورد که جلوپنجره آن از بارزترین مشخصه هایش است.رینگ آلیاژی برنامه الماس ۱۸ اینچی ، نوارهای کرومی جانبی، آین ههای جانبی با تنظیم برقی ، گرم کن و با چراغ های راهنمای LED همراه با شیشه های عقب دودی و لوله های اگزوز کرومی از دیگر مشخصه های ظاهری این خودرو است.درب عقب این خودرو نیز برای سهولت به روش برقی کنترل و باز و بسته می شود.

DS در داخل کابنی این کراس اوور عکس های لو رفته تازه ای شکوه به مدل معماری و مد فرانسه را به نمایش قرار داده است.صفحه نمایش ۱۲ اینچی در قسمت میانی کنسول ، صندلی های پوشش یافته با چرم اعلای ناپا با برنامه دوخت بند ساعت و ساعت انالوگ Rotary Watch B.R.M R180 المان های اصالت و اختلاف در کابین این خودرو به شمار می آیند. صندلی های جلو این خودرو غیر از گرم کن به محافظ ناحیه کمر و ماسازور تجهیز شده اند و صندلی های عقب نیز توانایی تنظیم زاویه دارند. در DS 7 علاو هبر تمرکز روی مشخصه های لوکس ، محیط بار ۵۵۵ لیتری نیز گنجانده شده است که خوب یک خانواده حتی برای سفرهای طولانی است.در این خودرو برای تکمیل مشخصه های ویژه حتی داشبورد ، پنل درب ها ، و تکیه گاه دست نیز با چرم اعلا پوشانده شده است.بهره برداری از چوب و آلومینیوم در داخل کابین این خودرو همراه با چرم ترکیبی از سنت و مدرنیته را در عین حفظ کیفیت به نمایش می گذارد.

صفحه نمایش ۱۲ اینچ با ۸ بلندگو و توانایی اتصال بلوتوث توانایی دریافت دستورهای صوتی و گفتاری به وسیله سرنشینان را دارد. سیستم استارت این خودرو بدون کلید است و ورود به خودرو نیز بدون کلید و به روش لمسی انجام می شود. صفحه نمایش این خودرو به علاوه از طرف دیگر امکان تغییر رنگ نمایشگر به رنگ های بنفش و زرشکی ، تنظیم مود ماساژور، اکتیو کردن فیلتر ضد آلرژی و حسگر AQS را نیز ممکن می کند.

DS 7 تحت نام وسیله نقلیه ای مدرن به شارژر بدون سیم برای موبایل نیز تجهیز شده است و حافظه‌ای برای صندلی راننده و سرنشین نیز مقرر کرده شده است. سیستم تهویه مطبوع در این خودرو به روش اتوماتیک و با عملکرد توانایی تنظیم دمای دوگانه است و از نمونه دیگر قابلیت ها آن می توان به فرمان برقی ، سیستم تصفیه هوای داخل کابین، سانروف پانورامیک و Cool Field اشاره نمود.

علی شکوهی مدیر جذب بازار گروه آرین سرمایه در گفت و گو با خودروامروز ضمن اشاره به ادامه توقف ثبت سفارش خودروهای وارداتی لحظه دقیقی را برای شروع فروش این خودرو در ایران مطرح نکرد.ایشان در ادامه گفت : اگر بخواهیم هزینه این خودرو را در اوضاع حال حاضر تعرفه محاسبه کنیم این خودر وقابلیت ارائه با هزینه حدود ۳۵۰ میلیون تومان را دارد که هزینه کمتری از رقبایش است با اینحال به دلیل نامشخص بودن لحظه ارائه و اوضاع واردات در آن وقت نمی توان هزینه قطعی را برای این خودرو مطرح کرد.

منبع

دسته‌بندی‌ها: معرفی خودرو