رنو مگان تازه ۲۰۱۷ در ایران + هزینه و مشخصات

بعد از گذشت ۱۰ سال از ورود نخستین رنو مگان به ایران، مدیر ارشد تولیدات رنو منطقه اَمی (آفریقا، خاورمیانه و هند) از ورود نسل تازه رنو مگان به ایران اطلاع داد.

دامین لاپلن ضمن مطرح خبر بالا گفت: کمپانی رنو در حال برنامه ریزی برای واردات نسل تازه رنو مگان به ایران است.

ایشان در جواب به پرسشی مبنی بر برنامه تولید نسل تازه این خودرو در ایران گفت: مگان تازه در مرحله اول تنها به روش وارداتی (CBU) وارد ایران خواهد شد و در صورت موفقیت در فروش احتمال تولید آن می باشد.

لاپلن اضافه کرد: یقینا مگان تازه در صورت ورود به ایران حدود ۱۴۰ میلیون تومان هزینه‌گذاری شود که در مقایسه با دیگر خودروهای هم رده خود شامل هیوندای الانترا تازه، تویوتا کرولا و کیا سراتو تازه وارد رقابت سختی می‌شود.

برای رنو مگان تازه در قسمت قوای محرکه، دو موتور بنزینی به قدرت ۱۱۵ و ۱۳۰ اسب بخار مقرر کرده شده است. دیزاین کابین رنو مگان سدان هم به طرز کامل از نمونه هاچ بک این اتومبیل اقتباس شده و مواردی مانند یک صفحه نمایش بزرگ ۷ اینچی TFT در جلو داشبورد، سیستم معلومات و سرگرمی چند رسانه ای R-Hyperlink با یک صفحه نمایش ۸.۷ اینچی درکنسول مرکزی و واحد نمایش معلومات روی شیشه جلو (HUD) در آن به چشم می خورد.

نسل تازه رنو مگان سدان در کارخانه رنو واقع در بورسای ترکیه تولید می گردد و از آن جا به بیش از ۲۰ کشور جهان شامل الجزایر، عربستان سعودی، استرالیا، بلغارستان، کرواسی، مصر، امارات متحده عربی و بزودی ایران صادر خواهد شد.

نگین‌خودرو نماینده رسمی رنو نیز سه شنبه ۱۳ تیرماه در خبری کوتاهی خبر از ورود نسل تازه رنو مگان به ایران داد.

عرضه رنو مگان ۲۰۱۷

کمپانی رنو خودروی  رنو مگان سدان نمونه ۲۰۱۷ خود را عرضه کرد.وسیله نقلیه ای که جزو سه خودروی پرفروش اروپاست.  از جهت دیزاین  این سدان حاوی حدودا فیس جلویی قبلی ات که با چراغهای جلو C شکل  تازه و آرم بزرگ رنو در وسط جلو پنجره مشبک رادیاتورش شکیل و بروز شده است.  سپر جلو باز  دیزاین شده بهرمند است و در پایین این سپر  از یک دیزاین اسپرت و  ورزشی سود می برد.جلو پنجره از دو بخش با صفحات مشبک و خطوط موازی با روکش کروم شکیل شده است که در نمونه هاپ بک مگان تازه بجای این خطوط از مش لانه زنبوری مشکی استفاده شده بود  .چراغ ها در رنو مگان سدان تازه خیلی دلچسب و بزرگتر شده اند و حاوی یک دیزاین تازه و ویژه هستند به نحوی که شما قادر اید در عکس ببینید .این چراغ ها حاوی یک دی لایت دایره ای شکل در بالا و پایین چراغ هستند .در اصل خود چراغ به نحوی در پایین امتداد داده شده است.دیزاین روی کاپوت این خودرو و کلگیر های جلو بخوبی حجیم و ظاهری قدرتی به این خودرو داده است.

چراغ های عقب بخوبی بروز و دلچسب شده اند.چراغ ها در لبه صندوق امتداد یافته و تا وسر ادامه یافته اند که در محل آرم برجسته رنو به یکدیگر می رسند.سپر نیز از نو دیزاین شده است.به علاوه از طرف دیگر درب صندوق از انحنای نرم ابتدایی در نمونه های قبلی خارج شده و کمی لبه داده شده و عضلانی تر شده است.همراه با همه اینها رینگ های  ۱۸ اینچی آلیاژی و به علاوه از طرف دیگر نوار های بکار رفته در اطراف پنجره ها همگی کروم هستند که به شما حس یک ماشین گران قیمت را می دهد.در داخل رنو مگان سدان شما تجربه کامل اسپرت را تجربه می کنید. صندلی تازه با پشت مجموعه ، دوخت آبی و نقره ای و آرم ورزشی ، بسیار راحت  پارچه ای  و روکش های Alcantara با راه راه آبی و یا سیاه و سفید همگی هویت تازه مگان اسپرت را به هر میزان بیشتر آشکار می کنند.در تمام جای جای داشبورد و بدنه داخلی از وجود یک نوار یا تریم آبی رنگ سود می برد که باعث هارمونی و یک تنوع رنگ در کابین یکنواخت این خودرو ایجاد می کند. فرمان از نوع ورزشی  و شدیدا  ارگونومی ارتقاء کارایی شده است، پدال های آلومینیومی و اهرم دنده حاوی یک دیزاین اسپرت هستند .

درست است که رنو مگان در نمونه قبلی خود تنها سه ستاره در آزمایش یورو NCAP کسب کرده بود با این وجود در نمونه سال ۲۰۱۷ این خودرو باید بدانید که بر خلاف نمونه های قبلی این نمونه تحت نام  نسل چهارم شامل خصوصیت های ایمنی متعددی از قبیل کنترل تطبیقی ​​کروز کنترل ، ترمز اضطراری اتوماتیک، خروج از خط، فاصله امن و هشدارهای حد مجاز سرعت، اخطار های مختلف ترافیکی  ، و سیستم تشخیص  نقطه کور .دوربین دید عقب، اتو پارک جلو و عقب و خیلی از قابلیت ها دیگر است که احساس می کنم در سال تازه نمره متفاوتی را دریافت کند.

Renault-Megane_Sedan-2017-1280-10 (1)

درست مثل نمونه مگان هاچ نمونه رنو مگان سدان سال ۲۰۱۷ نیز از دو موتور بنزینی با توان  ۱۱۵ اسب بخار (۸۵ کیلو وات) و ۱۳۰ (۹۶ کیلو وات) و سه موتور دیزلی با توان   تولید ۹۰ اسب بخار (۶۶ کیلو وات)، ۱۱۰ اسب بخار (۸۱ کیلو وات)، و ۱۳۰ اسب بخار (۹۶ کیلو وات). بسته به انتخاب موتور سود می برد.این خودرو حاوی گیربکس ۵ سرعته دستی و ۶ سرعته اتوماتیک است.به علاوه از طرف دیگر در نمونه فول قادر اید از گیربکس  هفت سرعت دو کلاچ انتقال اتوماتیک سود برد.

https://www.pedal.ir/wp-content/uploads/Renault-Megane-engine.jpg

درست است که رنو مگان در نمونه قبلی خود تنها سه ستاره در آزمایش یورو NCAP کسب کرده بود با این وجود در نمونه سال ۲۰۱۷ این خودرو باید بدانید که بر خلاف نمونه های قبلی این نمونه تحت نام  نسل چهارم شامل خصوصیت های ایمنی متعددی از قبیل کنترل تطبیقی ​​کروز کنترل ، ترمز اضطراری اتوماتیک، خروج از خط، فاصله امن و هشدارهای حد مجاز سرعت، اخطار های مختلف ترافیکی  ، و سیستم تشخیص  نقطه کور .دوربین دید عقب، اتو پارک جلو و عقب و خیلی از قابلیت ها دیگر است که احساس می کنم در سال تازه نمره متفاوتی را دریافت کند.

Renault-Megane_Sedan-2017-1280-06

سدان مگان تازه خواهد شد در کارخانه بورسا رنو در ترکیه تولید و صادرات به بیش از ۲۰ کشور در تمامی جهان، از نمونه الجزایر، عربستان سعودی، استرالیا، بلغارستان، کرواسی، مصر و امارات متحده عربی.

منبع

دسته‌بندی‌ها: معرفی خودرو

برچسب‌ها: ,,,,,,,,,,