دو ورژن‌ی تازه وانت فورد در راه هستند + هزینه و مشخصات

دو ورژن‌ی تازه وانت فورد در راه هستند

پرفروش‌ترین و پرطرفدار‌ترین وانت دنیا، نمونه F-150 از فورد است. این خودرو در آینده ای زود با تیونینگ شلبی، بیش از ۷۵۰ اسب بخار قدرت خواهد داشت و در نمونه‌ای دیگر، تجهیز به نیروی محرکه برقی خواهد شد.

بیش از ۴۰ سال از معرفی اولین نمونه وانت فورد با کد F150 می‌گذرد و این خودرو هرسال در مقام اول تا پنجم پرفروش‌ترین خودروهای آمریکا جای داشته است. وانت پرطرفدار فورد، معمولا برای آمریکا و کانادا ساخته می‌شود و در چنین موقعیتی فروش رسمی و گسترده در دیگر نقاط جهان ندارد، با عنوان پرفروش‌ترین وانت دنیا شهرت دارد. در چنین شرایطی ست که که سال ۲۰۱۶، فروش این پیکاپ فول سایز به بالاترین رقم در تاریخ خود رسیده و بیش از ۹۶۶ هزار ابزار بوده است.

کمپانی شلبی، مشهورترین تیونر آمریکا است و بر تولیدات برند فورد تمرکز دارد. در سال‌های واپسین، ورژن‌های تیونینگ‌شده‌ی فورد موستانگ از شلبی، فروش بالایی در نقاط مختلف جهان داشته‌اند و اکنون برنامه ریزی شده است وانت فورد F150 هم در سبد تولیدات این تیونر حضور داشته باشد. اسم این پیکاپ توانمند، سوپراسنیک خواهد بود.

برنامه ریزی شده است، تنها ۱۵۰ ابزار از ابروانت سوپراسنیک تولید شود. این خودرو با پیشرانه‌ای به قدرت ۷۵۰ اسب بخار توزیع خواهد شد و هنوز نزدیک به ۱۰۰ هزار دلار هزینه‌گذاری شده است. مثل فورد موستانگ سوپراسنیک، وانت شلبی از نیروی محرکه ۵ لیتری سوپر شارژ و ۸ سیلندر تولید فورد استفاده خواهد نمود که ۸۳۰ نیوتن‌متر گریز از مرکز دارد.

F-150 SUPER SNAKE shelby

پیکاپ شلبی، در دو ورژن‌ی تک و دو دیفرانسیل معرفی می‌شود که در قسمت هوارسانی دوگانه به پیشرانه، موسوم به تکنولوژی رم‌ایر (Ram Air)، اختلاف‌های فراوانی با فورد F-150 رپتور خواهد داشت. ظاهر این خودرو با رینگ‌های ۲۲ اینچ، جلوپنجره‌ی لانه‌زنبوری برنامه شلبی، سپرهای ویژه و اگزوزهای تازه، دلنشین‌تر از ورژن‌ی استاندارد فورد به ذهن خطور میکند. این خودرو با سه سال یا ۵۷ هزار کیلومتر گارانتی کامل و در ۶ رنگ مختلف توزیع خواهد شد.

مدیر شلبی پیرامون‌ی برنامه‌ی وانت سوپراسنیک بیان می کند:

فلسفه‌ی کارول شلبی در تیونیگ خودرو، شامل قدرت بیشتر، صدای بهتر، ظاهر دلنشین‌تر و فرمان‌پذیری محشر می‌شود. ورژن‌ی سوپراسنیک شلبی از وانت فورد، همراه با نیروی محرکه توانمند با عملکرد فنی محشر، ظاهری فراتر از دیگر خودروها در این کلاس دارد.

از سویی دیگر، غیر از ورژن‌ی هیبرید از وانت فورد F-150 که تا سال ۲۰۲۰ معرفی خواهد شد، نمونه تمام‌ برقی آن نیز در حال تولید است. راج نیر، از مدیران ارشد فورد، بیان می کند:

برنامه‌ی دیزاین و تولید وانت تمام الکتریکی را تأیید می‌کنم؛ با اینحال قبل از هر چیز، بر معرفی نمونه هیبرید از وانت F-150 در شروع سال ۲۰۲۰، تمرکز کرده‌ایم. این خودرو از لحاظ خصوصیات فنی و قدرت تحمل وزن در قسمت بار، پذیرفتنی و مورد پسند مارکت خواهد بود. در چنین موقعیتی نیروی محرکه تمام الکتریکی جذابیت‌های ویژه خود را دارد؛ نمونه هیبرید به دلیل بهره برداری از بنزین و توانایی شارژ باتری‌ به کمک آن، ارزش بیشتری خواهد داشت.

صاحبنظران اعتقاد دارند که گریز از مرکز بالای موتورهای برقی روی یک وانت مدرن، بینهایت مفید خواهد بود و در مقایسه با پیشرانه‌های حجیم بنزینی در ورژن‌های پرقدرت فورد، آلودگی و مصرف سوخت کمتری خواهد داشت. به ذهن خطور میکند برند فورد با اسم یک کمپانی بزرگ در تولید وانت، از رقیبان خود عقب مانده است؛ چراکه چند هفته پیش، وانت تمام الکتریکی ورک‌هورس معرفی شد و ما در کارستان به بررسی خصوصیات آن پرداختیم. غیر از این، برآورد میشود که تسلا هم تا چند ماه دیگر، وانت برقی خود را تکمیل‌ی فروش کند.

منبع

دسته‌بندی‌ها: معرفی خودرو

برچسب‌ها: ,,,,,,,,