دلیل توقف ۱۰ ثانیه برای شروع استارت خودرو چیست ؟

ممکن است به دفعات شنیده باشید ایا نیاز است قبل از استارت خودرو سوئیچ را به مدت ۱۰ثانیه در حالت باز قرار داده و سپس درمقایسه با استارت خودرو اقدام نمائیم؟

به دلایل پایین توصیه می گردد این نکته در مواقعی که خودرو سرد بوده و چند ساعتی از خاموش شدن موتور می گذرد رعایت گردد:

۱-اگر دقت کنیم بعد از بازکردن سوئیچ صدائی از پمپ بنزین شنیده می شود که نشاندهنده ارسال سوخت به سمت انژکتورها می باشد وپس از چند ثانیه این صدا قطع میگردد.این قطع شدن صدا نشاندهنده پرشدن  مسیرهای سوخت از بنزین ازپمپ به انژکتور است و فشار ابتدایی مناسبی برای پاشش سوخت به وسیله انژکتورها ممکن می گردد.در مواقعی که خودرو سرد است برای زود روشن شدن خودرو; استپر موتور دریچه گاز را بسته تا میزان بیشتری سوخت برای شروع احتراق مصرف گردد. که پر شدن مسیرهای سوخت و ایجاد یک فشار ابتدایی کمک به سزائی برای زود روشن شدن خودرو دارد.در اصطلاح موتور با تک استارت روشن شود.

۲-در این چند ثانیه فرصتی به ECUخودرو خود داده تا کلیه مدارهاو قطعات برقی و سنسورها را چک کرده و از بوجود امدن errorدر سیستم خوداری نمائید.این خطاها در لحظه تداخل چک کردن سیستم به وسیله ecuو استارت زدن خودرو احتمال بوجود امدن ان بیشتر است.

۳-در این چند ثانیه راننده فرصت خواهد داشت که صفحه نشاندهنده امپرها را ببیند و در صورت معیوب بودن و روشن نشدن یکی از چراغهای اعلان اخطار درمقایسه با رفع ایراد اقدام نمائید. چون تست سالم بودن این علائم به وسیله راننده تنها در وقتی که سوئیچ باز است و موتور استارت نخورده امکان پذیر است .

ممکن است دوستی بپرسد که من مورد فوق را رعایت نمی کنم و تا این لحظه هم با مشکلی مواجه نشده ام.اری هر روز قرار نیست اتفاقی بیافتد.این یک نکته پیشگیرانه است که در درازمدت تاثیر مثبت خود را خواهد گذاشت.وجود errorدر سیستم باعث بالارفتن مصرف سوخت-کاهش شتاب-بالارفتن مواد الاینده-و تاثیر منفی بر روی کلیه سنسورهای اصلی خواهد گذاشت.

منبع

دسته‌بندی‌ها: دانستنی های خودرو

برچسب‌ها: ,,,,,,,,,