دلیل بهره برداری از سیستم رانندگی فرمان راست چیست؟

آیا تا اینجای کار به دلیل سمت رانندگی کشورمان و اختلاف آن با عده ای کشورهای دیگر فکر کرده‌اید؟ آیا تا اینجای کار با خود اندیشیده‌اید که چرا این اختلاف فرهنگی بزرگ در نقاط مختلف جهان می باشد؟ بسیار محشر ما به شما شرح می‌دهیم.

حمل‌ونقل با بهره برداری از راه‌ها برای هزاران سال است که ادامه دارد و در لحظه قرون‌وسطی راه‌های اصلی و قدیمی گسترش یافتند. همه‌ی ما از سیستم رانندگی فرمان چپ استفاده می‌کنیم. با اینحال باورنکردنی آنکه دلیل استفاده‌ی عده ای کشورها از سیستم فرمان راست به دفاع از خود بازمی‌گردد. ۸۵ درصد جمعیت جهان راست‌دست هستند و هرکسی که بخواهد فرد دیگری را در هر لحظه‌ای بکشد برای ایمن بودن باید دستی که شمشیر را در دست دارد به ناحیه حرکت‌کننده نزدیک کند؛ درست مانند لحظه‌ای که یک زدوخورد شروع می‌شود.

 چرا برخی کشورها از سیستم رانندگی فرمان راست استفاده می‌کنند؟

کل جهان غیرنظامی به همین خاطر تا سال‌های ۱۷۰۰ از سمت چپ جاده حرکت می‌کردند. در این عصر اروپا بیننده پیشرو بزرگ از روش استعمار و اکتشاف بود. انقلاب فرانسه منجر به تغییر همه‌چیز از نمونه قانون های شد که از نمونه‌ی تفاوت بهره برداری از سمت راست جاده برای حرکت بود. ناپلئون این حرکت را ادامه داد.

 چرا برخی کشورها از سیستم رانندگی فرمان راست استفاده می‌کنند؟

با گسترش حمل‌ونقل و گسترش جمعیت اکثر سرزمین‌های اروپایی از سیستم رانندگی در سمت راست جاده استفاده کردند. ۶۵ درصد مردم جهان از سیستم رانندگی در سمت راست جاده استفاده می‌کنند و تنها چند کشور معدود تحت تأثیر انگلستان سیستمی برعکس دارند.

 چرا برخی کشورها از سیستم رانندگی فرمان راست استفاده می‌کنند؟

این مسئله (رانندگی در سمت راست) از روش نوع تازه ای از حمل‌ونقل پرطرفدار شد که از ۴ اسب در حالت مستطیل شکل برای حمل‌ونقل استفاده می‌شد. ازآنجایی‌که صندلی راننده‌ای برای شخص کنترل کننده‌ی گاری تعبیه نشده بود ایشان ترجیحاً در نزدیکی اسب سمت چپ می‌نشست و با دست راست خود به منظور وادار کردن دیگر اسب‌ها برای کار به آن‌ها تازیانه می‌زد. این امر بدین معنی بود که به منظور جلوگیری از برخورد با وسایلی که در روبرو قرار داشتند راننده باید به مرکز جاده نزدیک‌تر می‌بود؛ و ازآنجایی‌که این واگن‌ها برای حمل‌ونقل معمول ترین وسیله بودند اکثریت دنیا شروع به پیروی از این تفکر کردند. با پیشروی آمریکا در تولید انبوه خودروها، استانداردهای جهانی تازه ای از روش فروش این خودروها به تمامی جهان ایجاد گردید و این خودروها چون فرمان چپ بودند از اینرو برای حرکت از سمت راست جاده دیزاین شده بودند.

 چرا برخی کشورها از سیستم رانندگی فرمان راست استفاده می‌کنند؟

تنها ۳۵ درصد جهان از شیوه اصلی و قدیمی فرمان راست استفاده می‌کنند که از مشهورترین این کشورها می‌توان به انگلستان، استرالیا، نیوزلند و هند اشاره نمود. دلیل اینکه کشورهای گفته شده از سیستم فرمان راست استفاده می‌کنند به این بازمی‌گردد که در آن وقت مستعمره‌ی انگلستان بوده‌اند و از اینرو قانون های انگلستان در آن کشورها جاری بوده است. ژاپن نیز حاوی سیستم ریلی ملی ممتازی است که از سیستم فرمان راست پیروی می‌کند.

 چرا برخی کشورها از سیستم رانندگی فرمان راست استفاده می‌کنند؟

بسیار محشر پس اکنون فهمیدیم که انگلیسی‌ها برای آمادگی برای جنگ با شمشیر و آمریکایی‌ها برای بهتر کار کشیدن از اسب‌ها از سمت‌های مختلف جاده حرکت می‌کنند!

منبع:پدال

منبع

دسته‌بندی‌ها: دانستنی های خودرو

برچسب‌ها: ,,,,,,,,,,