بروزترین عضو بنزینی-برقی خانواده S-Class با کد S560e + تصویر و مشخصات

بروزترین عضو بنزینی-برقی خانواده S-Class با کد S560e

یک بنز پر زرق و «برق»!

نکته بسیار مهم در مهندسی این خودرو از مدار خارج شدن موتور بنزینی تا سرعت ۵۰ کیلومتر بر ساعت بوده که باعث می شود موتور برقی این خودرو فارغ از همه چیز و بدون هیچ مدلی آلودگی S560 را به حرکت درآورد با اینحال به محض عبور عقربه سرعت سنج از فاصله ۵۰ کیلومتر بر ساعت، موتور ۶ سیلندر خودرو نیز به طرز اتوماتیک استارت خورده و وظیفه تامین نیرو و گریز از مرکز بیشتر را بر عهده می گیرد.

یک بنز پر زرق و «برق»!

فرادید| لوکس ترین خودرو دوگانه‌سوز جهان، جادارترین خودرو هایبریدی جهان، کم‌مصرف‌ترین و ایمن‌ترین کالا سگمنت سدان های مجلل دنیا؛ این ها تنها گوشه‌ای از «ترین»هایی هستند که کالا تازه کمپانی مرسدس بنز با ورود به بازارهای جهانی در ماه جاری میلادی از آن خود خواهد تولید!

یک بنز پر زرق و «برق»!

مرسدس اس ۵۶۰ پلاگین هیبرید (S560e Hybrid PLUG-IN) نمونه ۲۰۱۸ که بعد از ماه ها حدسیات بر روی خط تولید رفت، به گفته «پروفسور توماس وبر»، مدیربخش بررسی ها و پیشرفت کمپانی دایملر بنز برنامه ریزی شده است که استانداردهای تازه ای را در رده خودروهای هیبریدی (دوگانه سوز با سوخت فسیلی-برقی) تعریف کند. با آنکه ورژن هیبریدی S560 با همان دیزاین شبیه به ورژن های بنزین سوز و دیزلی S-Class بر روی خط تولید خواهد رفت با اینحال چند اختلاف کوچک از قبیل جلوپنجره کرومی، زه فلزی جانبی و نشاندهنده های شفاف باعث می شوند تا کم اشتهاترین عضو خانواده S-Class از دیگر برادران خود تمییز داده شود. مرسدس S560eتجهیز به یک پیشرانه ۶ سیلندر تویین توربو به حجم ۲۹۹۶ سی سی بوده که همراه با یک موتور برقی وظیفه به حرکت درآوردن سدان مجلل مرسدس را بر عهده دارد.

 یک بنز پر زرق و «برق»!

موتور ۶ سیلندر این خودرو توان تولید ۳۶۷ اسب بخار قدرت و ۴۸۰ پاوند گریز از مرکز را داراست. به علاوه از طرف دیگر موتور برقی نیز با تولید ۹۰ کیلووات قدرت و ۳۴۰ نیوتون متر گریز از مرکز مکمل مناسبی برای موتور بنزین سوز S650eاست. نکته بسیار مهم در مهندسی این خودرو از مدار خارج شدن موتور بنزینی تا سرعت ۵۰ کیلومتر بر ساعت بوده که باعث می شود موتور برقی این خودرو فارغ از همه چیز و بدون هیچ مدلی آلودگی S560 را به حرکت درآورد با اینحال به محض عبور عقربه سرعت سنج از فاصله ۵۰ کیلومتر بر ساعت، موتور ۶ سیلندر خودرو نیز به طرز اتوماتیک استارت خورده و وظیفه تامین نیرو و گریز از مرکز بیشتر را بر عهده می گیرد.

یک بنز پر زرق و «برق»!

از این حیث S560 تازه در هر صد کیلومتر از مسیر پیمایش تنها و تنها ۸/۲ لیتر سوخت می سوزاند که برای وسیله نقلیه ای در این کلاس و با چنین وزن و ابعادی رقم حیرت انگیزی به شمار می آید. ضمن آنکه ورژن هیبریدی S560 با تولید و انتشار تنها ۶۵ گرم گاز سمی CO2 در هر کیلومتر از مسیر پیمایش دوست بسیار خوبی برای طبیعت و محیط زیست خواهد بود! برای درک بهتر مسئله کافیست بدانیم که بسیاری از خودروهای ۴ سیلندر تولید داخل (با عملکرد نسبتا ضعیف تر از S500e) در هر کیلومتر از مسیر پیمایش چیزی تقریبا ۲۰۰ گرم گاز CO2 تولید می کنند! سامانه شارژ مجدد این خودرو که برای نخستین بار به وسیله مرسدس دیزاین و ساخته شده، از روش برق ۳.۶کیلوواتی بوده و برای شارژ مجدد باتری نیز از برق تک فاز ۱۸ آمپری استفاده می شود. با اینحال با استناد به اینکه این سامانه تازه شارژ مجدد هنوز در بسیاری از کشورهای جهان قابل استفاده نیست، مالکان S560 هیبریدی می توانند با همان برق ۱۶ و ۱۳ آمپری مرسوم نیز خودروی خود را ظرف مدت ۲ ساعت و ۴۵ دقیقه به طرز کامل شارژ نمایند.

منبع

دسته‌بندی‌ها: معرفی خودرو