تاثیر اشعه UVخورشید زمان رانندگی بر پوست

 خبرنگاران، صاحبنظران در بروزترین بررسی ها خود متوجه شده اند رانندگی در وقتی که اشعه خورشید بسیار شدید است از نمونه لحظه ظهر می تواند باعث گسترش هشدار ابتلا به بیماری ها و آسیب های پوستی از نمونه سرطان در فرد راننده و سرنشینان حتی به توجه به بسته بودن پنجره ها شود.

در این تحقیق محققان متوجه شده اند سمت چپ بدن راننده که همراه با پنجره خودرو قرار می گیرد ۶ برابر بیشتر از سمت راست که از پنجره فاصله دارد اشعه ماورای بنفش و مضر خورشید را جذب می کند، بسیاری از رانندگان در زمان رانندگی طی روزهای گرم و آفتابی سال از سخت آفتاب سوختگی به دلیل تابش نور از ورای پنجره های ماشین خود شکایت دارند.

از نمونه مشکلاتی که تابش شدید اشعه خورشید به مدت زیاد بر بدن رانندگان می گذارد می توان از ایجاد چین و چروک پوستی، خشکی و قرمزی سطح پوست و حتی ابتلا به سرطان اسم برد.

در عین حال بسیاری از کمپانی های تولید کننده خودرو در شیشه های جانبی کالا خود حفاظ مراقبتی از اشعه UVخورشید را قرار نمی دهند و این باعث گسترش احتمال ابتلا به سرطان در راننده و سرنشینان می شود.

صاحبنظران با این شرایط به راننده ها پیش نهاد می کنند تا حتی امکان از رانندگی در چندین ساعت که اشعه خورشید شدید است خودداری کنند، به علاوه از طرف دیگر بهره برداری از کرم ضد آفتاب، کلاه، عینک آفتابی و لباس های پوشیده نیز از نمونه دیگر روشهای حفاظتی در مقابل نور خورشید است، اخطار می دهند غیر از راننده، سرنشینان خودرو نیز در این ساعات از کرم ضد آفتاب بهره ببرند.

صندلی کودک پیوسته باید در طرف سایه ماشین حین مسافرت قرار داشته باشد و راننده و دیگر سرنشینان از باز کردن پنجره سقفی یا خارج کردن دست از کناره پنجره در این لحظه خودداری کنند.

سرطان پوست به ویژه “ملانوما” یکی از مرگبارترین انواع سرطان در دنیا است که تنها در کشور انگلستان سالانه دلیل مرگ بیش از ۲ هزار و ۴۰۰ نفر می شود، این سرطان شدیدا گسترش پذیر است و دربازه زمانی کوتاهی به دیگر بخش های بدن نیز حمله می کند، درمان این سرطان در گام های ابتدایی موثر است با اینحال با اینحال اگر شناسایی و تشخیص آن دیر انجام شود، شانس امید به زندگی در بیمار کاهش می یابد.

شیمی درمانی، پرتو درمانی و جراحی برای از بین بردن بافت سرطانی از نمونه راه های مقابله و کنترل این بیماری است.

منبع

دسته‌بندی‌ها: دانستنی های خودرو

برچسب‌ها: ,,,,,