بی ام و Z4 رودستر معرفی شد + تصویر و مشخصات

بی ام و Z4 رودستر معرفی شد ،هزینه ماشین z4 ،بی ام و z4 2016 ،بی ام و z5 ،مشخصات بی ام و z4 ،بی ام و z4 در ایران

یک سال بعد از انتهای تولید نسل دوم خودروی Z4، اکنون بی‌ام‌و ورژن تازه و مفهومی Z4 را در اتفاق هفته خودروی مونتری ۲۰۱۷ عرضه کرد.

کامپکت رودستر بی‌ام‌و Z4، خصوصیت‌های ظاهری مشترکی با کانسپت مجموعه ۸ بی‌ام‌و دارد و با نمایی پرچین و چروک و زاویه‌دار خودنمایی می‌کند. مشابه به کانسپت مجموعه ۸ (که آن‌هم در اتفاق مونتری عرضه شد)، بی‌ام‌و Z4 رودستر، مطمئنا نمایش اولیه یک نمونه تولیدی است و بروزترین اصول زبان دیزاین تکامل‌یافته بی‌ام‌و را به تصویر می‌کشد. به خاطر لبه‌های تیز منظم، خطوط جداسازی و برش دقیق آیرودینامیک، این خودرو درمقایسه با نمونه قبل ظاهر تهاجمی و زاویه‌دارتری دارد. خطوط هجومی و متمایل به جلوی خودرو، ظاهر خشمگین‌تری بوجود‌ می‌آورند و حسی جهش‌یافته مانند کانسپت ۸ القا می‌کنند.

بی ام‌و Z4 روداستر 2018

بی ام‌و Z4 روداستر 2018

بی ام‌و Z4 روداستر 2018

بی ام‌و Z4 روداستر 2018

تمامی این خطوط و خمیدگی‌ها به سوی دماغه کوسه‌ای خودرو و جلوپنجره قلوه‌ای شکل هدایت می‌شوند. برخلاف چراغ‌های جلوی بی‌ام‌و که معمولا به‌صورت افقی دیزاین می‌شدند، چراغ‌های چهارچشمی بی‌ام‌و Z4 تازه به‌صورت عمودی و متمایل به کناره‌های خودرو کشیده‌ شده‌اند. تراش عقب خودرو عریض و کوتاه به ذهن خطور میکند. چراغ‌های عقب با فرم L شکل، گلگیر‌ها را احاطه کرده‌اند. لبه‌ بالایی صندوق با ملایمت به یک اسپویلر کوچک وصل می‌شود و دریچه‌های خروجی هم کنار اگزوز‌ها حضور دارند.

بی ام‌و Z4 روداستر 2018

بی ام‌و Z4 روداستر 2018

بی ام‌و Z4 روداستر 2018

بی ام‌و Z4 روداستر 2018

بی ام‌و Z4 روداستر 2018

محیط داخلی بی‌ام‌و Z4 به‌صورت راننده محور شکل گرفته است؛ ضمن اینکه زوایا و رنگ‌های بدنه را منعکس می‌کند. دو رنگ با کنتراست بالا، قسمت راننده و سرنشین را جداسازی می‌کنند. دو رنگ قرمز و مشکی در قسمت راننده، احساس پویایی و اسپرت بودن بیشتری عرضه می‌کنند و رنگ نارنجی همسان با بدنه، محیط آرامی برای شاگرد بوجود می‌آورد. قسمت شاگرد خیلی خلوت و سوت‌وکور دیزاین شده است و تنها شامل صندلی و یک دریچه هوا می‌شود.

تمامی ابزارهای کنترلی خودرو همراه با بخش مشکی‌ محیط راننده تعبیه شده‌اند. خط مرزی دور صفحه نمایش اصلی، با زاویه تند خود بر جداسازی بخش راننده و سرنشین تأکید می‌کند. بی‌ام‌و برای صفحه نمایش سرگرمی و صفحه نمایش آگاهی رسانی (پنل کیلومترشمار) ارتفاع یکسانی مقرر کرده و آن‌ها را نزدیک به هم قرار داده است تا محیط آگاهی رسانی یکپارچه‌ای شکل گیرد، بخش مرتبط به نمایش معلومات روی شیشه (Head-up Show) لایه تازه ای روی این بخش اضافه می‌کند.

بی ام‌و Z4 روداستر 2018

بی ام‌و Z4 روداستر 2018

بی ام‌و Z4 روداستر 2018

بی ام‌و Z4 روداستر 2018

بی ام‌و Z4 روداستر 2018

بی‌ام‌و این کانسپت را در کنفرانس مطبوعاتی مونتری عرضه کرده‌ است و مدعی شده است که معرفی این خودرو در پبل بیچ کالیفرنیا (روز یک‌شنبه ۲۹ مردادماه)، تنها نمایش عمومی این خودرو در آمریکای شمالی خواهد بود. مانند کانسپت مجموعه ۸، بی‌ام‌و اطلاعاتی در باب پیشرانه و دیگر ابزارهای Z4 تازه عرضه نکرده است.

بی ام‌و Z4 روداستر 2018

بحث جانشین خودروی Z4، پیوسته در معرض حدس و گمان‌های مختلف بوده است. انتظار می‌رفت که جانشین این خودرو و نمونه تازه تویوتا سوپرا، کالا مشارکت بی‌ام‌و و تویوتا باشد. این دو کمپانی در سال ۲۰۱۲، با اهداف واضح و مشترکی مانند پیشرفت معماری و اجزای خودروهای اسپرت آتی و همین‌طور تحقیق و پیشرفت مشترک در باب تکنولوژی‌های کاهش وزن خودرو، وارد مشارکت شدند. از آن وقت این خودروسازان، به‌طور رسمی از اعمال خود در این عرصه معرفی نکرده‌اند و فضا را برای اخبار غیر موثق، عکس ها جاسوسی و حدس و گمان‌های بسیار باز قرار داده‌اند.

 

بی‌ام‌و مطرح کرده است که خودروی Z4 تازه، سال آتی وارد مارکت می‌شود. گمانه زنی می شود این خودرو با پیشرانه‌های چهار و شش سیلندر و حتی با گزینه تمام چرخ محرک هیبریدی ارائه شود.

سایتهای اینترنتی

منبع

دسته‌بندی‌ها: معرفی خودرو

برچسب‌ها: ,,,,,