بیوگرافی حسین عطایی مخترع و طراح خودرو + اختراعات و فرضیه ها

حسین عطایی نابغه ۱۰ ساله ایرانی می باشد که تا اینجای کار ۶ اختراع ثبت شده دارد، این مخترع کوچک میهمان ویژه برنامه اکنون خورشید با اجرای رضا رشیدپور بود.

 برنامه اکنون خورشید صبح شنبه را با یک غافلگیری برای مخاطبانش شروع کرد.

نوجوان ۱۰ ساله نابغه‌ای میهمان این برنامه بود.

حسین عطایی که در کرج زندگی میکند تا این لحظه ۶ اختراع ثبت شده دارد و در کل ۱۶ اختراع در کارنامه خود دارد.

خلاقیت‌های وی دلیل شگفتی کمپانی‌های صدرنشین در تکنولوژی شده است تا آنجا که برندهای مشهور خودرو سازی مانند تسلا و ولوو خواهان جذب ایشان هستند.

در چنین شرایطی ست که که خودروسازان داخلی یقیناً اصلاً ایشان را نمی‌شناسند چرا که بر اساس ادعای رضا رشیدپور هیچ مدلی پذیرشی برای ایشان نفرستاده‌اند!

رضا رشیدپور مجری برنامه اکنون خورشید در این گفتگو با اشاره به لزوم شکست مدیریت در هم تنیده کشور و باز شدن فضا برای شکوفایی استعداد جوانان و نوجوانان، ملاقات با این پسر ۱۰ ساله را یکی از افتخارات خود برشمرد.

حسین عطایی در این برنامه به والدین راه موفقیت فرزندانشان را به سادگی عنوان کرد.

گفتگوی حیرت آور این نوجوان نابغه با رشیدپور پیشتر تقدیم مخاطبان می‌شود.

صفحه نمایش ویدیو

۰۰:۰۰

۰۰:۰۰

حسین عطایی / نابغه ۱۰ ساله ایرانی طراح خودرو!

www.dustaan.com بیوگرافی حسین عطایی مخترع و طراح خودرو + اختراعات و ایده ها

 

حسین عطایی نابغه ۱۰ ساله کرجی که تا به این لحظه ۱۶ اختراع داشته و ۶ اختراع خود را ثبت کرده است، ازبرنامه ها و رازهای موفقیت خود سخن گفت.

وی نفر اول برنامه صنعتی کتیا (کار با نرم افزارهای دیزاین) در مجتمع فنی تهران و نفر اول تریدی مکس (نرم افزار پیشرفته دیزاین) در جهاد دانشگاهی است.

این نابغه کرجی در کلاس پنجم ابتدایی درس می خواند، با اینحال به مدرسه نمی رود و به طرز غیرحضوری درس هایش را می خواند و در یک روز همه امتحانهایش را می دهد.

 

نابغه ۱۱ ساله کرجی با ۱۶ اختراع

عطایی فرضیه هایش را در قسمت های هوافضا، الکترونیک، صنایع کشتیرانی، مبلمان شهری و مبلمان اداری عرضه کرد.

عطایی که فرضیه های نوآورانه ای در عرصه دیزاین خودرو دارد و مورد استقبال عده ای از خودروسازهای مشهور جهان قرار گرفته است، گفت که برای اجرای فرضیه های خود نیازهایی دارد که اولین نیازش یک لب تاب قوی و ویژه دیزاین های صنعتی برای پیاده کردن برنامه های خلاقانه خود است.

پدر حسین عطایی نیز گفت که وی تنها به مسئله علم و فرضیه پردازی نمی پردازد حتی در مسایل شخصی زندگی و امور دینی و مذهبی نیز توجه ویژه دارد. حسین اهل هیات و خواندن قرآن است و نمازهایش را به طرز کامل می خواند.

حسین عطایی به حدی خلاقیت دارد که تاکید می کند که هیچ نگرانی پیرامون کپی شدن فرضیه ها و برنامه هایش ندارد چونکه به خاطر و فرضیه پردازی خود ایمان دارد و می تواند فرضیه های تازه عرضه کند.

وی تاکید می کند که تا به این لحظه دو نمادگلزار شهدا در شهرهای گیلان را دیزاین کرده است.

عطاءالله ربانی- مدیرعامل پارک علم و تکنولوژی استان البرز- با اشاره به نبوغ و خلاقیت این دانش آموز کرجی، گفت: این نابغه کرجی پایین پوشش پارک علم و تکنولوژی استان قرار گرفته و برنامه ریزی شده است در هفته پژوهش و نمایشگاهی که به مناسبت در هفته جاری برگزار شده، عرضه شود.

منبع:تسنیم

منبع

دسته‌بندی‌ها: دانستنی های خودرو