بهترین دزدگـیر خوب برای خودرو چیست ؟

بهترین دزدگـیر برای خودروی شما

تصویری ها پرطرفدارترند

می گویند نداشتن ماشین یک دردسر دارد و داشتن اش هزار و یک دردسر. یکی از این دردسرها هم ترس همیشگی زدن دزد به ماشین است. اکنون چه سرقت قطعات و لوازم ماشین باشد و چه سرقت کل ماشین با این وجود هرچه هست صاحبان اتومبیل در بیشتر مواقع از ترس دزدزدگی در اضطراب و نگرانی به سر می برند…

مخصوصا افرادی که به دلیل نداشتن پارکینگ مجبورند شب ها اتومبیل شان را در خیابان پارک کنند. با اینکه امروز انواع دزدگیرهای موجود در مارکت نرخ سرقت های اتومبیل را بسیار کم کرده با این وجود سارقان هم بیکار ننشسته اند و مکررا معلومات خودشان را به روز می کنند. با اینحال این به معنی بی اعتمادی شما به دزدگیرها نیست چون به قول یکی از نصاب های دزدگیر، دزدها هم ترجیح می دهند اول سراغ اتومبیلی بروند که دزدگیر ندارد. پس انتخاب یک دزدگیر خوب برای اتومبیل تا حد فراوانی امنیت آن را گسترش می دهد.

دزدگیر ساده

اگر برای نصب دزدگیر به مارکت این جنس بروید متوجه می شوید که دزدگیر در مارکت حال حاضر ایران ۳ نوع است؛ دزدگیر ساده، دزدگیر

سیم کارت خور و دزدگیر تصویری. دزدگیر ساده همین دزدگیرهایی است که اغلب اتومبیل ها دارند و وقتی ضربه می خورد، آژیر می کشد و آژیرش هم یا ساده است یا ملودیک که با این وجود از یکی ۲ نوع ملودی تکراری و آشنا برای همه، بیشتر دارا نیست. ایراد بنیادی این دزدگیرهای ساده این است که شما هیچ وقت متوجه نمی شوید، این صدای دزدگیر ماشین خودتان است یا ماشین همسایه. یعنی حساسیت گوش ما درمقایسه با صدای آژیر این دزدگیرها که در بیشتر مواقع در کوچه و خیابان می شنویم کم شده است. ضمن اینکه اگر صدای آژیر را از دور بشنوید تا نروید و با چشم های خودتان نبینید متوجه نمی شوید صدای دزدگیر به خاطر پریدن یک گربه روی سقف ماشین در آمده یا به خاطر بازشدن در اتومبیل به دست سارقان. هزینه انواع ایرانی دزدگیرهای ساده، ارزان و حدود ۱۲ هزار تومان است با اینحال جنس سیم آنها ضعیف است و ریموت کنترل شان هم ظاهر خوشایندی ندارد.

دزدگیر سیم کارت خور!

یکی از انواع تازه دزدگیر که مدتی است وارد مارکت ایران شده، دزدگیری است که توانایی تماس با موبایل را دارد. در این نوع دزدگیر که به سیم کارت خور مشهور است در صورتی که سارق به ماشین شما نزدیک شود دزدگیر به تلفن همراه تان زنگ می زند و شما را باخبر می کند. همین طور شما قادر اید از روش رابطه با تلفن همراه در صورتی که کلید ماشین در معرض نباشد یا داخل ماشین جا مانده باشد، در ماشین را باز کنید یا ببندید. هزینه این دزدگیرها حدود ۲۷۰ هزار تومان است با این وجود به دلیل سخت خطوط موبایل در ایران، هنوز با استقبال مواجه نشده و بدین جهت به میزان کمتری در مارکت موجود است.

http://automan.ir/wp-content/uploads/2017/06/5420__0.jpg

دزدگیر تصویری

با اینحال نوع تصویری دزدگیرها که نسل تازه این تکنولوژی است، سیستم پیچیده تری دارد. در حقیقت ریموت کنترل این دزدگیرها مانیتوری دارد که حداقل یک کیلومتر بُرد دارد و در این مانیتور شما قادر اید از اتفاقاتی که برای اتومبیل تان می افتد مطلع شوید. نحوه کار ریموت هم به این شکل است که اگر ماشین شما ضربه بخورد، علامت یک چکش روی مانیتور ریموت ظاهر می شود یا اگر در ماشین شما باز شود روی مانیتور باز شدن در یک اتومبیل نمایش داده می شود یا اگر کسی کاپوت ماشین شما را بالا بزند عین همین تصویر روی نمایشگر ریموت دزدگیر ظاهر می شود.

از مزایای دیگر دزدگیرهای تصویری این است که وقتی شما نزدیک ماشین می شوید در خودرو به روش اتوماتیک باز می شود یا وقتی از خودرو دور می شود، در بسته می شود. با این دزدگیرها شما قادر اید از راه دور استارت بزنید و به علاوه از طرف دیگر با بهره برداری از ریموت کنترل، وقتی که در خانه نشسته اید، بخاری اتومبیل را روشن کنید. به علاوه از طرف دیگر این ریموت ها این توانایی را دارند که در صورت ضعیف شدن باتری ماشین یا بالارفتن درجه حرارت ماشین در اثر حریق سوزی آژیر بکشند و شما را باخبر کنند. وقتی شما دزدگیرهای تصویری را برای اتومبیل تان نصب می کنید چشم های الکترونیکی داخل ماشین تعبیه می شوند که به حرکت حساس اند و اگر در غیاب شما کسی شیشه پنجره را بشکند یا شیشه باز باشد و دستی وارد اتومبیل شود، آژیر می کشند. این دزدگیرها قفل کودک دارند و حین حرکت به محض رسیدن به نخستین دست انداز درهای ماشین را به طرز اتوماتیک قفل می کنند. برخی از دزدگیرهای تصویری برچسبی دارند که به شیشه ماشین می چسبانید و در صورتی که ریموت را جایی فراموش کنید، با توجه به کد عددی که قبلا به دزدگیر داده اید با زدن چند ضربه به این برچسب در ماشین باز می شود. خلاصه که دزدگیرهای تصویری هنوز مارکت ایران را قبضه کرده اند و روی انواع خودروها قابل نصب هستند.

هم اینک بهترین دزدگیرهای تصویری موجود در مارکت هم اینک، کره ای هستند که برحسب قابلیت ها قیمتشان از ۱۹۶ هزار تومان تا ۲۴۶ هزار تومان دارای اختلاف است. نصب این دزدگیرها رایگان است و بیمه ضدسرقت مجانی هم دارند. دزدگیرهای تصویری مالزیایی هم ۱۱۰ هزار تومان هزینه دارند. هزینه انواع چینی این دزدگیرها بر اساس معمول پایین تر است و با اینکه حدود ۳ کیلومتر بُرد دارد، با این وجود کیفیت چندان خوبی ندارد.

هلیا سرفراز

منبع

دسته‌بندی‌ها: دانستنی های خودرو

برچسب‌ها: ,,,,,,,,,