بررسی معایب و مشکلات برلیانس h230 کالا تازه پارس خودرو

برلیانس H230 پیش از هرچیز بعنوان یک خودروی چینی در کارخانه سایپا مونتاژ می‌شد با اینحال بتازگی این برند تصمیم گرفته مونتاژ تمام برلیانس‌ها را به پارس‌خودرو بسپارد.

برلیانس H230 از چند جهت یک خودروی خوب کم بهای شمرده می‌شود با اینحال این خودرو چندان بدون ایراد نیست. H230 بعنوان یک سدان کوچک به وسیله گروه خودروسازی برلیانس در سال ۲۰۱۱ ساخته شد و برای نخستین‌بار در کنفرانس شانگهای در آوریل ۲۰۱۲ در معرض دید عموم قرار گرفت. نمونه هاچبک این خودرو نیز در سال ۲۰۱۳ ارائه شد که استقبال بدی هم از آن انجام نشد. خودروسازان ما در مارکت خودروهای کمتر از ۴۰ میلیون، چند گزینه قدیمی را برای انتخاب مردم قرار دادند و همین مسئله دلیل شده که خریداران نگاه خاصی به برلیانس H230 داشته باشند با اینحال این خودرو یک مازراتی کم بهای نیست و بی تردید مشکلاتی را نیز دارد که امروز آنها را بررسی خواهیم کرد.

۱- گیربکس اتوماتیک

تصویر مرتبط

اگر چه می‌گویند گیربکس AMT این خودرو  از کمپانی GETRAG آلمان است با اینحال مالکان نمونه دنده اتومات از عدم همخوانی موتور و گیربکس اتومات ابراز گلایه می‌کنند. عدم عملکرد خوب برلیانس H230 با گیرکس اتومات بطور کلی طبیعی بوده چرا که ۱۰۲ اسب‌بخار قدرت اصلا خوب خودروهای دنده اتومات نیست و گیربکس دستی تنها روی آنها می‌تواند عملکرد خوبی داشته باشد در غیر اینصورت شما تنها یک خودروی شهری را در معرض خواهید داشت.

۲- شتاب

شتاب برلیانس H230 با گیربکس دستی کمی پذیرفتنی است با اینحال نمی‌توان از شتاب این خودرو در نمونه‌های اتومات رضایت داشت. وقتی که پای خود را بر روی پدال فشار می‌دهید، خودرو سنگین رفتار می‌کند و کشش خوبی را از خود نشان نمی‌دهد. توصیه می‌‌کنیم که اگر قصد خرید این خودرو را دارید، نمونه دنده دستی را انتخاب کنید.

۳- دید کم

شما در برلیانس H230 مانند سمند دید کافی و خوب نخواهید داشت. ستونهای این خودرو به گونه ای دیزاین شده‌اند که دید شما را کور می‌کنند. برای دید کافی از عقب نیز نیازمند نصب دوربین دید از عقب هستید. از این جهت لحظه رانندگی با برلیانس H230 باید سر خود را زیاد تکان دهید و یقینا بعد از مدتی دچار گردن درد خواهید شد.

نتیجه تصویری برای ‫معایب برلیانس H230‬‎

۴- سایز لاستیک‌ها

نمای ظاهری برلیانس H230 در مارکت خودروهای کم بهای، یک چهره تازه و خوب است و حداقل نمایی تازه تر را درمقایسه با خودروهای قدیمی این طیف از مارکت در دست خریداران قرار می‌دهد با اینحال در نمای جانبی یک بخش کمی خسته کننده است. سایز لاستیک‌های این خودرو درمقایسه با فرم کلی بدنه بسیار کوچکتر انتخاب شده. این سایز کوچک لاستیک در ظاهر خودرو تاثیر منفی فراوانی داشته است.

۵- متریال داخلی

نتیجه تصویری برای ‫معایب برلیانس H230‬‎

در داخل برلیانس H230 از مواد بی‌کیفیت پلاستیکی استفاده شده. این عیب در اکثر خودروهای پایین ۱۰۰ میلیون تومان مارکت قابل مشاهده است که وجود چنین ضعفی را در برلیانس H230 کمی قابل تحمل‌تر می‌کند. کیفیت این کابین به‌حدی پایین است که اصلا توانایی رقابت با رقبا را ندارد.

کلام آخر

برلیانس H230 در مارکت حال حاضر ایران یک کالا تازه خوب شمرده می‌شود که بهتر از رقیبان خود است با اینحال باید برای چنین بازاری که برلیانس H230 یک انتخاب خوب برای مردم حساب می‌شود.

منبع

دسته‌بندی‌ها: معرفی خودرو

برچسب‌ها: ,,,,,,