بررسی هزینه و مشخصات مرسدس‌بنز C200 + عکس ها

 نسل تازه مرسدس بنز کلاس سی با کد اتاق w205 در حالی تنها در نمونه c200 و آن هم به شکل محدود در مارکت ایران ارائه شده است که سبکی تازه به خود گرفته و تفاوت عمده ای نیز بر روی آن انجام شده است. با این وجود نمونه قدرتمندتر این کلاس c250 اسم گذاری شده که در مارکت خودروی ایران یافت نمی شود. گفتن این موضوع در اینجا لازم است که ورژن پیشین این کلاس در انواع سدان، کوپه و استیشن فروش خوبی را تجربه کرد و موفق شد لقب پرفروش ترین نمونه کمپانی مرسدس بنز را به مالکیت خود درآورد.

با نگاه در ابتدا به مرسدس بنز سی کلاس یقینا به خاطر برادر بزرگتر این خودرو یعنی مجموعه S کلاس ۲۰۱۴ خواهید افتاد. طراحان این کوچولوی دوست داشتنی در نمای جلو با به کارگیری خطوط ساده با اینحال منظم و نصب چراغ های تمام LED جلوه ای ویژه و بی مانند به این خودرو بخشیده اند. در نمای عقب نیز چراغ های LED با دیزاین صندوق و سپر عقب بطور کلی همخوانی دارند. در نمای جانبی نیز خطوط امتداد یافته از چراغ های جلو به زیبایی به انتهای خودرو و چراغ های عقب وصل می شوند.

هزینه مرسدس‌‌بنز C200 در مارکت ایران تقریبا ۵۴۰ میلیون تومان تخمین زده می شود. این خودرو با آپشن های لوکس مانند سیستم صوتی برمستر و هد آپ دیسپلی در مارکت ایران ارائه می شود.

افزون بر این، رادار نقطه کور و دکمه اتو هلد از دیگر توانایی های بنز c200 های راه یافته به مارکت ایران به شمار می روند.

مرسدس بنز c200 طولی تقریبا ۴۶۸ سانتی متر دارد که در مقایسه با ورژن قبلی با کد اتاقک W204 چیزی تقریبا ۹۵ میلیمتر بزرگتر شده است. عرض این خودرو نیز ۱۸۱ سانتیمتر و فاصله دو محور آن ۲۸۴ سانتیمتر است. به علاوه از طرف دیگر، مرسدس بنز c200 با استفاده از صندوق عقبی به ظرفیت ۴۸۰ لیتر، محیط جادار و حجیمی برای قرار دادن اسباب و وسایل ممکن کرده است. این خودرو به خاطر ساختار مادولار و بهره برداری از آلومینیوم در دیزاین بدنه آن درمقایسه با نسل پیشین خود ۱۰۰ کیلوگرم سبک تر شده است.

به لحاظ فنی، مرسدس بنز c200 به یک پیشرانه ۲ لیتری توربو شارژ با ۱۸۴ اسب بخار قدرت و ۳۰۰ نیوتن متر گریز از مرکز تجهیز شده است که قدرت آن با بهره برداری از یک جعبه‌دنده ۷ سرعته اتوماتیک به چرخ های عقب منتقل می گردد. شتاب صفر تا صد این خودرو در اوضاع استاندارد تنها ۷.۳ ثانیه است که با توجه وزن ۱۴۷۰ کیلوگرمی آن عدد بینهایت خوبی به نظر می رسد. بیشینه سرعت مرسدس بنز c200 نیز ۲۳۷ کیلومتر بر ساعت است و مطابق مطرح رسمی کمپانی تولید کننده، مصرف سوخت ترکیبی این خودرو تنها ۵.۳ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر خواهد بود.

سیستم های ایمنی بی مانند مانند ترمز کمکی، سیستم کمک به هوشیاری، سیستم ممانعت از برخورد تنها بخشی از توانایی هایی هستند که بر روی مرسدس بنز c200 قرار گرفته اند. افزون بر این، سیستم حرکت در ترافیک به شکل اتوماتیک، سیستم اخطار خروج از خط، سیستم کمک پارک هوشمند و دوربین ۳۶۰ درجه از دیگر قابلیت ها اختیاری این خودرو به شمار می روند.

منبع

دسته‌بندی‌ها: معرفی خودرو

برچسب‌ها: ,,,,,,