با ۳۰ الی ۴۰ میلیون‌تومان کدام یک؟ سمندLX ، راناLX ،ال۹۰ ،برلیانسH230

انتخاب یک خودرو با بودجه محدود در بیشتر مواقع مشکلات ویژه خود را داشته و در بسیاری از مواقع، گمراه شدن دلیل شده تا خریدار، بدترین انتخاب را انجام دهد. خرید خودروی کارکرده دردسر و مشکلات ویژه خود را دارد. با اینحال خرید خودروی صفر از نمایندگی‌ها، عده ای از این مشکلات را کم می‌کند. ایرانی‌ها در انتخاب خودرو درمقایسه با عده ای از کشورهای پیشرفته دنیا، مشکلات بیشتری دارند، چرا که غیر از بحث مالی، محدودیت انتخاب نیز می باشد. در مارکت خودروهای کم بهای، بخش وسیعی از تولیدات قابل انتخاب را خودروهای قدیمی پژو مانند، ۲۰۶، پارس و ۴۰۵، تشکیل می‌دهند. در جایی که چنین تولیداتی می باشد، معرفی خودروهای ملی و چند کالا بهتر و تازه تر می‌تواند، نظر خریداران را جلب کند. در بازه هزینه ای ۳۰ الی ۴۰ میلیون تومان، در مارکت ایران چندین کالا می باشد که از جهت فنی، خصوصیاتی نزدیک به‌هم دارند و تنها جزئیات دلیل شده که درمقایسه با هم اختلاف داشته باشند. در این مقاله امروز تصمیم گرفته ایم چند کالا که در مارکت مکان خوبی دارند را برای شما معرفی کنیم تا اگر قصد خرید خودروی تازه را دارید با عده ای از بهترین تولیدات مارکت آشنا شوید.

در ابتدای این نوشته، لیستی از خودروهای ایران در بازه هزینه ای ۳۰ الی ۴۰ میلیون تومان را برای شما به‌نمایش می‌گذاریم. تا مشاهده نمائید، در این مارکت چه تولیداتی حضور دارند. ضروری به‌ذکر است که تولیدات اسم برده با گیربکس دستی مد نظر هستند و هزینه عده ای از این خودروها با گیربکس اتومات بیش از ۳۰ الی ۴۰ میلیون تومان است.

پژو ۲۰۶ رانا پژو ۴۰۵ پژو پارس
سمند LX سمند سورن تندر ۹۰ برلیانس H220
برلیانس H230 MVM 110 پژو ۲۰۶ صندوقدار

از این لیست با استناد به نظر مالکین، خودروها و عده ای از خصوصیت‌ها مانند محیط داخلی، سال تولید، کیفیت سواری و…، ۴ کالا را برای شما انتخاب نموده‌ایم که در پایین با مشخصات این خودروها بیشتر آشنا خواهید شد.

۴. سمند LX

در رده چهارم این لیست، سمند Lx قرار دارد. این خودروی ملی، درمقایسه با دیگر نمونه‌های سمند تولیدی از جانب ایران‌خودرو، در مارکت، تقاضای بیشتری دارد. در مارکت کم تنوع این رده از خودروها، سمند Lx توانسته شهرت فراوانی بدست آورد. دقت تولید سمند Lx و عده ای از خصوصیت‌های فنی و ظاهری دلیل شده این خودرو در لیست ما قرار گیرد. سمند با بدنه قوی‌تر درمقایسه با دیگر خودروهای مارکت، ایمنی بهتری دارد اگر چه در این دوره هزینه ای، ایمنی خودروها بسیار چالشی و ضعیف هستند. علاقه مندان سمند، این خودرو را بیشتر یک سدان خانوادگی خارج شهری می‌دانند و عملکرد این نمونه را در خارج از شهر بیشتر می‌پسندند.

اگر چه LX، ضعف‌هایی مانند مصرف سوخت بالا و سنگین بودن بدنه دارد با اینحال خصوصیت‌هایی مانند محیط داخلی خوب، شتاب خوب، سواری پذیرفتنی، خریداران فراوانی را به سوی این کالا سوق داده است. سمند LX از پیشرانه ۱۸۰۰ سی‌سی سود می‌برد و توانایی تولید ۱۰۰ اسب‌بخار قدرت را در دور موتور ۶۰۰۰ دور در دقیقه دارد. این خودرو از جهت مصرف سوخت در حالت ترکیبی در هر ۱۰۰ کیلومتر ۸.۷ لیتر، بنزین مصرف می‌کند. از نمونه ابزارهای سمند Lx می‌توان به کیسه های هوا راننده و سرنشین جلوسیستم ترمز ، ABS بهمراه EBD، ستون فرمان تلسکوپی (جمع شونده در لحظه تصادفات)، توانایی تنظیم ارتفاع صندلی راننده، آینه ­های جانبی برقی، تنظیم برقی شیشه بالابر درب‌ها، اشاره نمود. سمند Lx با هزینه ای تقریبا ۳۰.۲۹۰.۰۰۰ تومان از جانب ایران‌خودرو معرفی می‌گردد.

۳. رانا LX

https://www.pedal.ir/wp-content/uploads/2009_Iran_Khodro_Runna_005_7933.jpg

استقبال مردم از ۲۰۶ صندوقدار، دلیل شد تا ایران‌خودرو تصمیم به تولید یک کالا تازه با پلتفرم ۲۰۶ صندوقدار بگیرد. حاصل این ایده، پدید آمدن رانا بود که معرفی ابتدایی آن، حاشیه فراوانی را در بر داشت. پیش از هرچیز کیفیت تولید رانا چنگی به دل نمی‌زد و به‌همین دلیل ایران خودرو، تفاوت تازه ای را بر این خودرو اعمال کرد و گسترش کیفیت رانا تا حد بسیار فراوانی مشهود شد. به‌همان میزان که دیزاین ظاهری ۲۰۶ صندوقدار خوب بود، رانا نیز این زیبایی را از پدر خود به‌ارث برده و دلیل شده چهره این خودرو مثل ۲۰۶ صندوقدار، بهتر از اکثر رقیبان هم هزینه خود باشد. ایران خودرو، در رانا از موتور مشهور TU5 استفاده کرده این موتور ۱۶۰۰ سی‌سی حجم داشته و حاوی تکنولوژی ۱۶V است. از این جهت از جهت قدرت با ۲۰۶ صندوقدار برابر خواهد بود و موتور این خودرو توانایی تولید ۱۰۵ اسب بخار قدرت را دارد.

اگر چه رانا در بسیاری از بخش‌ها با ۲۰۶ صندوقدار مشابهت دارد با اینحال وزن کمتر این خودرو درمقایسه با پژو دلیل شده شتاب رانا بهتر شود و در ۱۲ ثانیه از حالت سکون به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد. با این وجود گفتن این مسئله در اینجا ضروری است که این لحظه با استناد به اعلام کمپانی بوده و در حقیقت شتاب صفر تا ۱۰۰ خودروهای داخلی عدد بیشتری را نشان می‌دهند با این وجود رانا در لحظه رانندگی خوب بودن خود را به شما ثابت می‌کند. از جهت قطعات یدکی هم، در بدترین شرایط میتوانید قطعات این خودرو را در سطح مارکت پیدا کنید از این جهت دغدغه‌ای نخواهید داشت.  رانا در حالت ترکیبی مصرف سوختی برابر با با ۶.۹ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر دارد که این نمایش دهنده کم مصرف بودن این خودرو است. هم اینک رانا با هزینه ای تقریبا ۳۳.۸۰۰.۰۰۰ تومان از جانب ایران‌خودرو معرفی می‌شود که در مارکت این هزینه به ۳۴.۸۰۰.۰۰۰ تومان نیز می‌رسد.

۲. برلیانس H230

http://automan.ir/wp-content/uploads/2017/05/4175__1.jpg

نمونه دیگری از سدان‌های، لیست ما کالایی از کشور دوست و در بیشتر مواقع در صحنه‌ی، چین است. اگر به‌دنبال یک خودرو با بودجه محدود و چهره تازه تر هستید، H230 می‌تواند انتخاب خوبی برای شما باشد. نظرها پیرامون چهره H230 دارای اختلاف است و عده ای ظاهر این خودرو را به نوعی یک کالا کم بهای می‌پسندند و عده ای نیز از آن انتقاد می‌کنند. با اینحال باید توجه داشته باشیم که این خودرو در بین رقیبان هم هزینه خود مانند ۴۰۵، سمند و تندر و حتی ۲۰۶ نیز دیزاین بروزتر، تازه تر و زیباتری دارد و تنوع ظاهر را نیز به مارکت خودروهای تکراری آورده است. در قسمت نمای داخلی نیز برلیانس H230 نیسبت به تمام خودروهای لیست ما بهتری دارد و این نیز یک نقطه مثبت دیگر این خودرو است. از جهت محیط داخلی، با خیال راحت می‌توانیم بگوییم که، H230 یکی از جادارترین خودروهای کم بهای مارکت است.

این خودرو از یک پیشرانه BM15 با حجم ۱۴۹۸ سی‌سی و قدرت ۱۰۳ اسب بخار سود می‌برد، این قدرت ممکن است درمقایسه با رانا و عده ای از رقیبان دیگر کمی کمتر باشد با اینحال این به‌معنای کمبود قدرت چشمگیر در لحظه رانندگی درمقایسه با دیگر خودروها نیست. از جهت کیفیت رانندگی، این خودرو سواری نرم و راحتی دارد با اینحال درمقایسه با رانا و ۲۰۶ صندوقدار از شتاب کمتری سود می‌برد. برلیانس H230 از جهت مصرف سوخت، در هر صد کیلومتر ۶.۳ لیتر، سوخت مصرف می‌کند که درمقایسه با خودروهای رانا و سمند، بهتری بطور کلی مشهودی دارد. این خودرو به وسیله پارس خودرو مونتاژ می‌شود و با هزینه ای تقریبا ۳۹.۰۰۰.۰۰۰ تومان از جانب سایپا معرفی می‌گردد.

۱. تندر ۹۰

تندر ۹۰ اگر چه زمان زیادی ست که در ایران معرفی می شود با اینحال بازهم یکی از پر فروش‌ترین خودروهای داخلی شمرده شده و علاقه مندان فراوانی دارد. این خودرو ممکن است از جهت ظاهری حرف چندانی برای گفتن نداشته باشد با اینحال از جهت فنی به‌حدی خوب بوده که مردم را به سوی خود کشیده و مارکت فروش خوبی برای خود دست و پا کرده است. علاقه مردم ایران به تولیدات رنو دلیل شد تا کمپانی‌های داخلی لوگوی رنو را به‌جای داچیا بر روی این خودرو قرار دهند. پیشرانه، شتاب و کیفیت سواری این خودرو از تمام تولیدات هم رده بهتر خواهد بود.  تندر ۹۰ از موتور ۱۶۰۰ سی سی با توان ۱۰۵ اسب بخار سود می برد که با استناد به وزن ۱۱۱۵ کیلوگرمی آن به میزان زیادی، خوب رفتار می‌کند.

براساس اعلام کمپانی تولید کننده این خودرو، تندر ۹۰ تقریبا ۱۰ ثانیه از شتاب صفر به ۱۰۰ خواهید رسید و مصرف سوختی برابر با ۶.۹ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر دارد. از جهت شاسی و بدنه، این خودرو بسیار مستحکم دیزاین شده. تندر ۹۰، هم از روش ایران خودرو و هم پارس خودرو، معرفی می‌گردد که نمونه معرفی شده از جانب پارس‌خودرو به دلیل سابقه درخشان این تولیدکننده در کیفیت مونتاژ، علاقه مندان بیشتری دارد. تندر ۹۰ با گیربکس دستی تقریبا ۳۸.۰۰۰.۰۰۰ تومان از جانب نمایندگی‌های مجاز معرفی می‌شود.

منبع

دسته‌بندی‌ها: مقایسه خودرو

برچسب‌ها: ,,,,,,,,,