انتخاب لاستیک خوب پراید ،پژو پارس ،سمند ،۲۰۶ ،ال ۹۰

انتخاب لاستیک یکی از مواردی است که امکان دارد مردم را با سردرگمی مواجه کند و به دلیل تماس با ایمنی راننده و سرنشینان امری مهم بشمار می‌آید.

تایرهای خوب تمام اوضاع آب‌وهوایی: بهترین لاستیک‌های چهارفصل این لاستیک‌ها هستند و به هر نوع لاستیک چهار فصل دیگر ترجیح داده می‌شوند چراکه با داشتن نماد دانه برف و کوه صلاحیت خود را در اوضاع برف شدید نشان می‌دهند. اگر در جستجوی کارایی بهتری در برف هستید تنها گزینه بهتر لاستیک‌های زمستانی است. در اوضاع آب‌وهوای گرم این لاستیک‌ها الگویی خوب دارند با اینحال بی‌نقص نیستند و اگر شما در جستجوی تداوم و سروصدای کمتر هستید این لاستیک‌ها برای شما خوب نیست.

چهارفصل: این نوع از لاستیک‌ها، لاستیک‌های اصلی چهار فصل شماست، این لاستیک‌ها تداوم فراوانی دارند و احساس راحتی را در زمان رانندگی به شما القا می‌کنند. لاستیک‌های چهارفصل تورینگ و گرند تورینگ هندلینگ بهتری دارند و سروصدای کمتری تولید می‌کنند. هر لاستیک چهار فصل با علامت M+S واضح می‌شود که این علامت از کلمه‌های گل و برف خلاصه‌شده است.

تایرهایی با عملکردی فوق‌العاده: این لاستیک‌ها مانند لاستیک‌های با کارایی بالا هستند و اختلاف آنها در این است که برای سرعت‌های بالاتر دیزاین‌شده‌اند. این لاستیک‌ها رطوبت را منتقل می‌کنند تا با کشش بهتر در اوضاع برف و یخ اجرای مناسب تری داشته باشند.

تایرهای با عملکرد بالا: اگر در جستجوی کشش بیشتر در هر نوع آب و هوایی هستید نمونه‌های با عملکرد بالا درمقایسه با لاستیک‌های مسافرتی چهارفصل انتخاب بهتری هستند. ترکیبات ویژه ی لاستیک‌های با عملکرد بالا انعطاف‌پذیری لاستیک را در آب‌وهوای سرد حفظ می‌کند و در سخت‌ترین اوضاع لاستیک چسبنده باقی می‌ماند.

فصل سرما

تایرهای میخ دار: این نوع از لاستیک‌های زمستانی از ترکیب شبیه به لاستیک‌های بدون میخ بهره میبرد با اینحال این نوع می‌تواند با میخ‌های فلزی همراه باشد. بهره برداری از این نوع از لاستیک‌ها در برخی از جاهای به خاطر تخریب جاده غیرقانونی است. رانندگی با این لاستیک‌ها در اوضاع تگرگ، یخ مرطوب، انجماد و زمستان شدید بسیار مطلوب است.

تایرهای بدون میخ: این لاستیک‌ها، معمول ترین لاستیک‌های زمستانی هستند و در جاده‌های لغزنده چسبندگی خود را نشان می‌دهند. آج این تایرها الگوی ویژه ای دارد که دلیل خرد شدن تکه‌های یخ و برف و ریختن لجن و برف آر لاستیک می‌شود که درنهایت با سطح بیشتری که در دست لاستیک قرار می‌دهد کشش بیشتری در آب‌وهوای سرد ایجاد می‌کند. این لاستیک‌ها در آب هوای گرم و مرطوب درمقایسه با دیگر لاستیک‌های زمستانی هندلینگ پایین‌تری دارد.

تایر با توانایی حرکت در حالت پنچر یا ران فلت: این تایرها بعد از پنچر شدن قادرند مسافتی ۸۰ کیلومتری را طی کنند. معمولاً این تایرها از تایرهای معمولی گران‌تر و سخت‌تر هستند که سخت بودن آنها دلیل می‌شود تا رانندگی با آنها حس راحتی کمتری داشته باشد و بدین جهت بین خریداران پرطرفدار نیستند. ضمن اینکه این تایرها زودتر از تایرهای معمولی فرسوده می‌شوند.

تایرهای با عملکرد بالا: این لاستیک‌های بدون میخ زمستانی در اوضاع خشک و مرطوب درمقایسه با لاستیک‌های زمستانی معمولی هندلینگ بهتری دارد و برای بزرگراه‌هایی که با برف پوشیده شده و ثبات نهایت سرعت مهم است دیزاین‌شده است. اگر برای شما رانندگی با سرعت بیشتر درمقایسه با کشش در برف اولویت بیشتری دارد این تایرهای با عملکرد بالا خوب خودروی شما است.

فصل گرما

تایرهای با عملکرد فوق‌العاده: بهترین عملکرد را از بین هم‌رده‌های خود دارند و در آب وهوای گرم، چسبندگی و فرمانپذیری ممتازی دارند با اینحال به‌شدت سخت و پر سروصدا هستند و زودتر از لاستیک‌های تابستانی دیگر فرسوده می‌شوند. ماشین‌های اسپرت معمولاً از این لاستیک‌ها استفاده می‌کنند. حتی مضاف بر این تایرها، خریداران قادر اند از میان تایرهای تابستانی، تایرهای مکس و اکس‌تریم را انتخاب کنند که چسبندگی و جواب دلخواه هر راننده ای را بوجود می‌آورد و رانندگی دیوانه‌وار را ممکن تولید میکند.

تایرهای گرندتورینگ: تایرهای تورینگ و گرند تورینگ تابستانی به هیچ‌وجه خوب رانندگی در اوضاع برف و یخ نیست با اینحال در اوضاع جاده ای خشک هندلینگ بهتری ایجاد می‌کند و از لاستیک‌های تابستانی دیگر سروصدایی کمتر تولید می‌کند. تایرهای با عملکرد بالا این لاستیک‌ها از لاستیک‌های تورینگ تابستانی مرسوم هندلینگ بهتری ایجاد می‌کنند و فرمان پذیرترند با اینحال درمقایسه با دیگر لاستیک‌های این نوع زودتر فرسوده می‌شوند و قادر اند سخت‌تر و پرسروصداتر باشند و راحتی کمتری داشته باشند.

منبع

دسته‌بندی‌ها: دانستنی های خودرو

برچسب‌ها: ,,,,,,,,