از پراید بهتر چی بخریم؟

عده‌ای از متقاضیان خرید خودروی صفر می‌خواهند وسیله نقلیه ای بهتر از پراید سوار شوند

خودروهایی که گران‌تر از پراید هستند با این وجود قابلیت ها بهتری دارند. خودروهایی که حدود ۲۵ تا ۳۰ میلیون تومان هزینه دارند.

دخل و خرج امروز ۵ خودرو را در این هزینه شناسایی کرده است و بعد از گپ و گفت با صاحبنظران مارکت و تعمیرکنندگان، نکات مثبت و منفی آن را جمع بندی نموده  است. با اینحال فراموش نکنیم هیچ وسیله نقلیه ای بهتر یا بدتر نیست. مهم این است که خودروها کاربری متناسب با نیاز شما داشته باشد.

تیبا sx دوگانه

این خودرو ارزان ترین عضو گروه است. هزینه آن در مارکت ۲۷ میلیون تومان و هزینه کارخانه ای اش ۲۶.۵ میلیون است. اگر دنبال آپشن هستید، این خودرو توصیه نمی شود. چرا که حاوی قابلیت ها حداقلی از نمونه شیشه های برقی جلو، کولر، ۲ عدد ایربگ و ترمز abs  و… است. موتور خودرو ۸۷ اسب بخار قدرت دارد که دلیل می شود این خودرو بتواند در عرض ۱۲ ثانیه به سرعت صد کیلومتر بر ساعت برسد. مصرف جاده این خودرو ۷ لیتر در صد کیلومتر است. کیفیت رانندگی خودرو تنها اندکی از پراید خوب است و صداها به سادگی وارد اتاق می شود.


 تیبا۲ EX

تیبا۲ یا تیبا هاچبک دقیقا همان تیبای معمولی است که حاوی نمای عقب زیباتر و قابلیت ها بیشتری است. ویژگیهای تکنیکی این خودرو دقیقا با تیبا sx یکسان است. از نمونه آپشن های اضافه شده به این خودرو به نسبت تیبای معمولی می توان به آینه های برقی و شیشه های عقب برقی اشاره نمود. تیبا۲ در مارکت به هزینه ۲۷.۳ معامله می شود و با این وجود هزینه کارخانه ای اش۲۷.۷ میلیون است.
 تیبا2 EX


ساینا EX 

ساینا نیز در اصل تیبای تغییر چهره داده شده است و ویژگیهای تکنیکی آن نیز با تیبا یکسان است با اینحال در دیزاین داخلی و خارجی بسیار بهتر شده است و به علاوه از طرف دیگر به نسبت تیبا و تیبا۲ حاوی قابلیت ها اضافه ای از نمونه سنسور پارک عقب، دماسنج ، تاریخ نگار و کولر اتوماتیک می باشد. هزینه آن نیز در مارکت ۲۸.۲ میلیون و در کارخانه ۲۸ میلیون است. ساینا نیز مثل تیبا لذت رانندگی اندکی دارد و نفوذ صدا به داخل کابین زیاد است با این وجود موتور ساینا نسبتا آرام و بی صداست.
ساینا EX


 سمند SE

سمند بزرگترین خودروی عضو گروه است و حاوی بیشترین محیط داخلی و صندوق عقب است. به علاوه از طرف دیگر سمند همراه با پژو ۴۰۵ بیشترین لذت رانندگی را دارد از آنجاییکه حاوی کمک های بهتر و نرم تر و صندلی های راحت تر به نسبت رقباست. قدرت موتور سمند ۱۰۰ اسب بخار است و شتاب آن حدود ۱۴.۵ ثانیه و حداکثرسرعت آن ۱۸۵ کیلومتر در ساعت است. مصرف ترکیبی آن برابر با ۸.۷ لیتر است. سمند قابلیت ها کافی و مناسبی دارد از نمونه : فرمان تلسکوپی- شیشه های برقی جلو – ۲ عددایربگ – ترمزabs  – کنسول میانی – دریچه تهویه برای سرنشینان عقب. (هزینه مارکت سمند ۲۹.۵ میلیون تومان است و  هزینه کارخانه ای سمند ۲۸.۲ میلیون تومان است. در بجث ایمنی هم سمند و ۴۰۵ به دلیل سود بردن از پلتفرم مستحکم‌تر و بدنه محکم‌تر به نسبت پلتفرم تیبا و ساینا ایمنی و استقامت و فرمان پذیری بهتری دارند.
 سمند SE


پژو ۴۰۵ GLX

ویژگیهای تکنیکی ۴۰۵ دقیقا با سمند یکسان است با اینحال به دلیل وزن سبک تر حاوی شتاب بهتری به نسبت سمند است شتاب ۴۰۵ برابر با ۱۱ ثانیه است و حداکثر سرعتش ۱۹۰ و مصرف ترکیبی آن ۸.۵ لیتر است. به علاوه از طرف دیگر ۴۰۵ درمقایسه با سمند قابلیت ها بیشتری دارد از نمونه آینه های برقی و نمایش دهنده سرعت متوسط خودرو و بازکننده برقی صندوق بار از داخل و سیستم صوتی پیشرفته. در ضمن پژو ۴۰۵ بهترین دیزاین داخلی را به اشتراک عضو های گروه دارد . هزینه مارکت ۴۰۵ معادل۳۰میلیون تومان و هزینه کارخانه ای آن معادل۲۹.۷ میلیون تومان است. موتور۴۰۵ و سمند به نسبت تیبا و ساینا صدای بیشتری تولید می کند. با اینحال در کابین ۴۰۵ و سمند صدای دست اندازهای جاده و باد به نسبت ساینا و تیبا کمتر به داخل نفوذ می کند.
 پژو 405 GLX

منبع

دسته‌بندی‌ها: مقایسه خودرو

برچسب‌ها: ,,,,,,