اختلاف ال ۹۰ ایران خودرو با ال ۹۰ پارس خودرو چیست ؟

اختلاف ال ۹۰ ایران خودرو و پارس خودرو

برخلاف اخبار غیر موثق و حرف و حدیث ها در مارکت فروش خودرو داخلی بین اختلاف های میان تندر ۹۰ ایران خودرو و پارس وسیله نقلیه ای و اختلاف هزینه ای ۱ تا ۱.۵ میلیونی برای تندر ۹۰ پارس خودرو این دو خودرو هیچ تفاوتی از دید هزینه و کیفیت ندارند و حتی در بسیاری از موارد ایران وسیله نقلیه ای ها برخلاف ذهنیت مارکت موفق تر و امتیاز بیشتری را نیز کسب کرده اند. با اینکه تولید هر دو تندر ایران خودرو و پارس خودرو، تحت نظارت کمپانی رنو و کمپانی رنو پارس انجام می شود و با استناد به بروزترین گزارش ارزشیابی کمپانی بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، این دو خودرو حدودا کیفیتی برابر دارند، با اینحال باز هم خریداران علاقه مند هستند در موقع خرید، ریزترین اختلاف ها را مورد بررسی قرار دهند.

 

http://automan.ir/wp-content/uploads/2017/05/4293__2.jpgدر تازه ترین گزارش ارزشیابی پخش شده از جانب کمپانی بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، هر دو تندر موفق به کسب ۳ ستاره شدند و کالا تولیدی به وسیله ایران خودرو با اختلاف های جزئی در مقام سوم و کالا تولیدی پارس خودرو در مقام پنجم قرار گرفته اند.

http://automan.ir/wp-content/uploads/2017/05/4293__3.jpg

با استناد به امتیازاتی که در جدول پایین آمده است، تندر ۹۰ های هر دو کمپانی اساسا از جهت کیفی اختلاف آنچنانی با هم ندارند. با اینحال شرایط معرفی این کالا از جانب کمپانی های خودروساز دلیل شده تا تندر ۹۰ پارس خودرو با هزینه ای تقریبا ۴۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان، یک میلیون تومان گران تر از تندر ۹۰ ایران خودرو با هزینه ۳۹ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان در مارکت خرید و فروش شود.

پارس خودرو تندر ۹۰ ای دو لوکس بنزینی یورو۴ با گیربکس معمولی با ضبط ام پی تری و کف پای تازه را با پیش پرداخت ۱۸ میلیون تومان و موعد تحویل اردیبهشت ماه ۹۶ پیش فروش می کند. سود هم کاری در این برنامه ۱۵ و سود انصراف ۱۲ درصد است. در چنین شرایطی ست که که ایران خودرو با شرایط متنوع تر تندر ۹۰ ای دو را معرفی می کند.

ایران خودرو در شرایط فروش نقدی، خودرو مورد نظر را با هزینه ۳۷۴,۴۸۳,۰۰۰ ریال و تحویل ۶۰ روزه معرفی می کند. به علاوه از طرف دیگر در برنامه پیش فروش خود این خودرو را با پیش پرداخت ۲۰ میلیون تومان، موعد تحویل خرداد ماه ۹۶ (سود هم کاری ۲۴ و سود انصراف ۲۲ درصد)، پیش پرداخت ۲۳ میلیون تومان، موعد تحویل خرداد ماه ۹۶ (سود هم کاری ۲۵ و سود انصراف ۲۲ درصد) و به علاوه از طرف دیگر به روش اقساط معرفی می شود.

 

منبع

دسته‌بندی‌ها: مقایسه خودرو

برچسب‌ها: ,,,,,,