احتمال گسترش هزینه تولیدات میتسوبیشی‌ در ایران / شهریور ۹۶

 کمپانی میتسوبیشی که به نوعی ۶امین خودروساز بزرگ ژاپن و به علاوه از طرف دیگر ۱۶ امین خودروساز بزرگ دنیا، در دیزاین و تولید خودروهای کلاس‌های مختلف سرگرم است.

این کمپانی در سال ۱۸۷۰ به وسیله ایوازاکی یاتارو شروع به کارکرد و اکنون غیر از صنعت خودرو، در صنایع دیگر نیز سرگرم به فعالیت است. این صنایع شامل خدمات مالی، مخابرات، املاک، صنایع شیمیایی، هوافضا و بسیاری دیگر می‌شود.

کمپانی خودروسازی میتسوبیشی، به دلیل توان فنی بالا، کار دیزاین پیشرانه بسیاری از کمپانی‌های مطرح دنیا را نیز انجام می‌دهد و نمونه‌های کوچک‌تر آن را می‌توان در خودروهای جک و برلیانس در ایران مشاهده کرد. با این وجود که این پیشرانه‌ها تنها تحت لیسانس میتسوبیشی دیزاین و تولید می‌شوند و در نتیجهً سطح کیفی آن‌ها با تولید ورژن‌های ژاپنی اختلاف دارد.

خودروهای این کمپانی ژاپنی در ایران علاقمندان و علاقه مندان بسیاری دارد. خودروهایی مانند اوتلندر، اوتلندر اسپرت، لنسر، پاجرو، میراژ و نمونه‌های دیگر، هرکدام نقاط قوت قابل‌توجهی دارند که باعث شده فروش خوبی داشته باشند.

 

با این وجود یکی از نقاط منفی عده ای از این خودروها در ایران، کمبود قطعات یدکی و خدمات بعد از فروش است که در نتیجهً کار را برای مالکان آن کمی سخت می‌کند. بدین جهت مسئله است که ممکن است خودروهای دست‌دوم این کمپانی، با هزینه‌هایی کمتر از ارزش حقیقی معامله می‌شوند. این مسئله به‌شدت دست و پاگیر پاجروها شده بود و نبود قطعات مصرفی در سال ۱۳۹۵ برای این خودرو به یک مساله بدل شده بود، با وجود این که با این وجود این مساله در باب خودروهای ارائه شده به وسیله آرین موتور نیست.

در آستانه شروع فصل معاملات خودرو در انتهای تابستان، گسترش هزینه خودروها در مسیر پیش روی خودروسازی‌های ایرانی و خارجی قرارگرفته است. گسترش هزینه تولیدات کمپانی سایپا تا حدود ۱.۵% نشانه ابتدایی این مسئله بود. به علاوه از طرف دیگر گسترش هزینه در تولیدکننده دیگر ایرانی، یعنی ایران‌خودرو در کالا ۲۰۷ خود را نشان داد.

این گسترش هزینه خودرو دامان خودروسازهای خارجی را نیز گرفته است. با اینحال تولیدات میتسوبیشی تا اینجای کار گسترش هزینه ای نداشته است. با استعلام از نمایندگی‌های فروش میتسوبیشی، هزینه تولیدات این کمپانی، بین ۵ الی ۱۲ میلیون گسترش هزینه ای را تجربه خواهد نمود.

پس اگر از علاقه مندان تولیدات میتسوبیشی هستید و می‌خواهید صاحب یکی از خودروهای آن باشید، خوب است قبل از گسترش هزینه ای اقدام به این کارکنید.

منبع

دسته‌بندی‌ها: قیمت خودرو

برچسب‌ها: ,,,,,,,