آنالیز خودرو‌های هیبریدی زمان خرید ؟

خودروهای هیبرید در جهان پدیده تازه ای نیستند، با اینحال ورود آن‌ها در مارکت خودرو کشورمان تازگی دارد، خودرو‌هایی پاک…

خودروهای هیبرید در جهان پدیده تازه ای نیستند، با اینحال ورود آن‌ها در مارکت خودرو کشورمان تازگی دارد، خودرو‌هایی پاک، که آلایندگی آن‌ها بسیار پایین‌تر از خودرو‌های دیگر است. اگر بخواهیم جمع بندی کنیم خودروی هیبرید وسیله نقلیه ای است که از دو منبع نیروی دارای اختلاف برای ایجاد نیرو بهره میبرد، با اینحال آنچه امروزه تحت نام خودرو هیبریدی می‌شناسیم؛ وسیله نقلیه ای است که دو نوع موتور دارد، یکی از آن‌ها درون سوز که معمولا بنزینی است و دیگری الکتریکی که با بهره برداری از شارژ باطری‌های لیتیومی کار می‌کند.

از آن‌جایی که بسیاری از سیستم‌های داخلی خودرو‌های هیبریدی با خودرو‌های بنزینی دارای اختلاف است، دیاگ و کارشناسی فنی آن‌ها نیز دارای اختلاف است و قطعاتی از قبیل باطری‌های لیتیومی و سیستم الکتریکی خودرو باید دقیق‌تر بررسی شود و از جهت دیگر آنالیز این قطعات نیاز به تخصص و تجربه بیشتری دارد. از همین سو، سری لوکاپرو با بهره برداری از کارشناسان زمینه خودرو‌های هیبرید و به علاوه از طرف دیگر ابزار‌های دیاگ مدرن، خدمات نوینی در خصوص کارشناسی فنی خودرو‎‌های هیبریدی عرضه می‌دهد.

اتومبیل‌های هیبریدی به دلیل آن‌که گرمای کمتری تولید می‌کنند، معمولا رسوبات بسیار کمی به اشتراک سیستم‌های داخلی اتومبیل تجمع می‌کند که این موضوع باعث می‌شود قطعات مرتبط به موتور خودرو‌های هیبریدی عمر طولانی‌تری داشته باشند، از همین سو در آنالیز و بررسی عده ای از قطعات در اتومبیل‌های هیبریدی توصیه نمی‌شود از آنجاییکه عده ای از این قطعات حاوی گارانتی ۱۰ ساله هستند که همین نمایش دهنده کیفیت بالا و عمر طولانی این لوازم است با اینحال قطعاتی که به سیستم برق‌رسانی اتومبیل‌های هیبریدی مرتبط می‌شوند، جزء لوازم یدکی مهم خودرو به حساب می‌روند بدین جهت خوب است قبل از خرید خودرو‌های هیبریدی دست دوم از سلامت تمام سیم‌کشی‌ها و قطعات مرتبط به سیستم‌های برق‌رسانی خودرو اطمینان حاصل بفرمایید. برای اینکه قادر باشید یک خرید مطمئن داشته باشید و از سلامت اتومبیل هیبریدی مورد نظرتان اطمینان حاصل کنید، میتوانید از خدمات و خدمات‌های کارشناسی لوکاپرو در خصوص خودرو‌های هیبریدی استفاده کنید.

hybrid-cars

آنالیز دور موتور خودرو‌های هیبریدی

یکی از مسائلی که باید در زمان خرید خودرو هیبریدی به آن پرداخته شود، آنالیز و اندازه‌گیری دقیق دور موتور خودرو در حالت بنزینی، برقی و EV هست. برای اینکه قادر باشید از سلامت موتور‌های اتومبیل‌های هیبریدی دست دوم مطمئن شوید، باید هر موتور را مجزا و با هم ﺗﺠﺰﻳﻪ و ﺗﺤﻠﻴﻞ کنید. بهترین راه برای آنالیز موقعیت موتور‌های خودرو‌های هیبریدی، اندازه‌گیری دور موتور و قدرت خودرو در حالات مختلف است. اگر موتور الکتریکی مشکلی نداشته باشد، باید بتواند حداقل ۸۰ درصد دور موتور، پیشرانه بنزینی را بدست آورد. به علاوه از طرف دیگر خودرو‌ باید روی حالت EV نیز آنالیز شود تحت این شرایط دور موتور می‌بایست مانند دور موتور خودرو در حالت بنزینی باشد.

منبع

دسته‌بندی‌ها: دانستنی های خودرو