آل خلیفه رئیس مک لارن شد!! +تصویر

 دنیس ۲۵ درصد سهام خود در گروه تکنولوژی مک لارن و ۱۱ درصد در خودروسازی مک لارن را به فروش رسانده است.

با انتهای پروسه‌های اداری این فروش سهام، دنیس به روش رسمی از سمت خود تحت نام رئیس استعفا خواهد داد و این سمت را به شیخ محمد بن عیسی آل خلیفه، برادر پادشاه ظالم بحرین و مدیرعامل کمپانی هولدینگ ممتلکات واگذار خواهد نمود. این شیخ بحرینی تا اینجای کار تحت نام مدیرعامل کمیته اجرایی مک لارن فعالیت می‌کرده و اکنون تحت نام رئیس فعالیت خواهد نمود.

این مسئله تاریخچه‌ای ۳۷ ساله بین ران دنیس و مک لارن را به انتهای می‌رساند که از دسامبر ۱۹۸۰ شروع شد، وقتی که ران دنیس در پی مرگ بروس مک لارن تیم Venture 4 خود را با تیم مک لارن اینترنشنال ادغام کرد. در طول ۴ دهه قبلی، دنیس این تیم را در ۱۵۸ پیروزی در مسابقات گرن پری مختلف و ۱۷ قهرمانی جهان مدیریت کرده و شاخه‌های خودروسازی و تکنولوژی کاربردی کمپانی را تأسیس کرده است و اکنون تمامی آن‌ها گروه مک لارن را ایجاد کرده‌اند.

با این تفاوت در کمپانی مک لارن، ران دنیس که چندی قبلً تولد هفتاد سالگی خود را جشن گرفته بود، به فعالیت خود تحت نام یک مشاور و کارآفرین ادامه خواهد داد. با این وجود اگر در آتی‌ای نزدیک ایشان را مجددا در مسابقات اتومبیل رانی دیدید، تعجب نکنید.

منبع

دسته‌بندی‌ها: دانستنی های خودرو

برچسب‌ها: ,,,,,