آشنایی با نسل تازه تویوتا پرادو + عکس ها

آشنایی با نسل تازه تویوتا پرادو

گجت‌نیوز- ورژن فیس لیفت تویوتا لندکروزر پرادو (Toyota Land Cruiser Prado) بصورت رسمی در کنفرانس خودرو فرانکفورت معرفی شد.  غول خودروساز ژاپنی طی هفته‌ها و ماه‌های منتهی به سال ۲۰۱۸ میلادی عکس ها متفاوتی از ورژن تجدید دیزاین شده اتومبیل تویوتا لندرکروزر پرادو را در سطح شبکه جهانی وب پخش کرد. حال این خودرو فیس لیفت در اولین مسافرت جهانی خودش به فرانکفورت آمده تا در طرف دیگر دید علاقه‌مندان قرار گیرد. پرادو که آن را تحت نام یک خودروی پرطرفدار در بازارهای اروپایی می‌شناسیم، در ورژن‌ی فیس لیفت خود تفاوت فراوانی را دیده است که پیشتر به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

دیزاین خارجی

Toyota-Land-Cruiser-Prado-2018

یکی از اساسی ترین بخش‌های تغییر یافته در این ورژن فیس لیفت ناحیه جلویی خودرو بوده است. در این بخش دماغه خودرو به طرز کامل از نو دیزاین شده است و فیس لیفت تویوتا لندرکروزر پرادو صاحب یک جلوپنجره تازه شده است. پیچیدگی دیزاین جلوپنجره این خودرو به قدری زیاد است که نمی‌توان با یک جمله ساده آن را وصف کرد. چراغ‌های تازه ای نیز به این جلوپنجره وصل شده‌اند که غیر از کارایی بهتر، چهره‌ای بسیار مدرن‌تر را به خودرو بخشیده‌اند. اگر شما تیپ‌های پیشرفته فیس لیفت تویوتا لندرکروزر پرادو را تهیه کنید، این چراغ‌ها از نوع LED خواهد بود. به جز این‌ها، ما می‌توانیم تغییراتی کوچک را نیز در سپر و گلگیرهای ناحیه جلویی مشاهده کنیم.

Toyota-Land-Cruiser-Prado-2018

به طبع این تفاوت تنها به ناحیه جلویی خودرو محدود نمی‌شوند؛ ما می‌توانیم تغییراتی (با این وجود اندک)‌ را در ناحیه پشتی فیس لیفت تویوتا لندرکروزر پرادو نیز مشاهده کنیم که اصلی‌ترین بخش به تغییر گرافیک داخلی چراغ‌ها مرتبط می‌شود. به علاوه از طرف دیگر رینگ‌های آلیاژی در اندازه‌های ۱۷ و ۱۹ اینچی (بسته به کلاس انتخابی) و در رنگ‌هایی مختلف در پایین این خودرو نونوار شده مورد بهره برداری قرار گرفته است. در کل نیز حدودا ۶ سانت به طول لندرکروزر پردادو اضافه شده است.

داخل کابین

نسل جدید تویوتا پرادو

با ورود به داخل کابین پرادو ۲۰۱۸ تویوتا، سریعا چشمتان به یک کنسول وسط و صفحه آمپر تازه می‌خورد که درمقایسه با نسل پیشین دستخوش تغییراتی شده است. یک صفحه نمایش بزرگ ۸ اینچی برای سیستم چندرسانه‌ای خودرو و یک صفحه نمایش ۴.۲ اینچی درست در میانه‌ی صفحه آمپر گنجانده شده است. این‌ها بزرگ‌ترین تفاوت اجرا شده در داخل خودرو تازه ژاپنی‌ها است، ولی باید گفت هنوز هم نمی‌توان آن را مثل رقیبان قدرتمندش در مارکت مدرن و دلچسب دانست!

پیشرانه

نسل جدید تویوتا پرادو

نسل جدید تویوتا پرادو 2018

نیروی محرکه استفاده شده در پایین کاپوت فیس لیفت تویوتا لندکروزر پرادو درمقایسه با کشورهای مختلف قابل عرضه بطور کلی دارای اختلاف است و از طیف وسیعی سود می‌برد. یکی از اساسی ترین گزینه‌ها، یک نمونه ۲.۸ لیتری چهار سیلندر دیزلی با توان تولید ۱۷۷ اسب بخار و گریز از مرکز ۴۵۰ نیوتن‌متر است که با یک گیربکس شش سرعته اتوماتیک روانه مارکت خواهد شد. با این وجود شما میتوانید این خودرو را با یک گیربکس شش سرعته دستی نیز سفارش دهید که در آن صورت گریز از مرکز به ۴۲۰ کاهش می یابد. این دو نمونه، حاوی سرعت حداکثری ۱۷۵ کیلومتر بر ساعت هستند، با اینحال از شتاب متفاوتی برخوردارند؛ شتاب نمونه گیربکس اتوماتیک ۱۲.۱ ثانیه است و نمونه گیربکس دستی فیس لیفت تویوتا لندکروزر پرادو ۰.۶ ثانیه سریع‌تر به سرعت ۱۰۰ کیلومتر می‌رسد.

با اینحال اگر یکی از علاقه مندان پیشرانه‌های بنزینی هستید، شما میتوانید یک نمونه ۲.۷ لیتری با توان تولید ۱۶۱ اسب بخار و گریز از مرکز ۲۴۶ نیوتن‌متر را تهیه کنید که نیروی تولیدی آن به وسیله یک گیربکس ۵ سرعته دستی و یا ۶ سرعته اتوماتیک به چرخ‌ها انتقال پیدا خواهد نمود. این نمونه می‌تواند با حداکثر سرعت ۱۶۵ کیلومتر بر ساعت حرکت کند. یک نمونه قدرتمندتر ۴ لیتری نیز در اینجا دیده می شود که قادر به تولید ۲۵۰ اسب بخار و گریز از مرکز ۳۸۰ نیوتن‌متر  است. این نمونه توانمند، تنها به وسیله یک گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک ارائه خواهد شد.

نسل جدید تویوتا پرادو 2018

منبع

دسته‌بندی‌ها: معرفی خودرو

برچسب‌ها: ,,,,,,,